Diğer
  Ana SayfaHaberABD'deki Borç Tavanı Endişelerine Rağmen Bitcoin Tutunuyor: BTC'de Bir Sonraki Hedef Nedir?

  ABD’deki Borç Tavanı Endişelerine Rağmen Bitcoin Tutunuyor: BTC’de Bir Sonraki Hedef Nedir?

  -

  • Verilere göre, kripto piyasasında son zamanlarda önemli bir durgunluk olduğu gözlemleniyor.
  • Borç tavanı sonunda yükseldiğinde, Hazine’nin daha fazla devlet tahvili çıkararak nakit rezervlerini yenilemesi bekleniyor.
  • Veriler, Bitcoin’in yedi günlük fiyat aralığının, Ocak 2023 ve Temmuz 2020’deki önemli piyasa değişimlerine benzer olduğunu ortaya koydu.

  Küresel finans piyasaları, ABD’nin borç temerrüde düşmesinden kaynaklanan potansiyel çöküş konusunda endişeli. Bu arada, önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, ekonomik kargaşanın ortasında bir sonraki adımları hakkında belirsizlik yaratarak 27.000$ civarındaki ivmesini koruyarak sabit kalmaya devam ediyor.

  Bitcoin, ABD’deki Ekonomik Endişelere Rağmen Dimdik Ayakta

  Bitcoin (BTC) (22)

  Verilere göre, kripto piyasasında son zamanlarda önemli bir durgunluk olduğu gözlemleniyor. Bitcoin gibi en büyük kripto para birimi, piyasa değerine göre oldukça tutarlı bir fiyat aralığında birkaç aydır seyrediyor, beklenen dalgalanmalara rağmen.

  bitcoin-7-günlük-düşük-yüksek

  Grafik, 21 Mayıs’a kadar olan haftada en yüksek ve en düşük fiyat arasında %3,4’lük bir fark gösteriyor. Bu kayda değer istikrar, ABD bölgesel bankalarının gücü ve ülkenin borç tavanı ile ilgili endişelere rağmen devam ediyor.

  Borç tavanı sonunda yükseldiğinde, Hazine’nin daha fazla devlet tahvili çıkararak nakit rezervlerini yenilemesi bekleniyor. Bu, sistemdeki likiditeyi azaltabilir ve tahvil getirilerini yukarı yönlü baskılayabilir. Bitcoin (BTC), genellikle tahvil getirileriyle ters yönlü hareket ettiği için, artan tahvil ihraçları genellikle Bitcoin’in fiyatını düşürebilir ve getirilerini artırabilir.

  Bu nedenle, bir anlaşma ekonomik belirsizliği azaltabilirken, Bitcoin gibi somut ekonomik bağlantıları olmayan ve büyük ölçüde itibari para likiditesine dayanan varlıklar aslında zorluklarla karşılaşabilir.

  Bazı uzmanlara göre, Bitcoin, Mart ayındaki bankacılık krizi sırasında güvenli liman yatırımlarını çekerken, diğer faiz oranına duyarlı varlıklar gibi teknoloji hisseleri de traderların Federal Rezerv’in faiz indirimlerine yönelik erken hamlelerini tahmin etmesiyle büyüdü. Bitcoin, temel olarak likiditeden etkilenen bir risk varlığı olarak kalmaya devam ediyor.

  Bundan Sonra BTC Fiyatında Ne Beklenmeli?

  Son günlerde Bitcoin, sınırlı fiyat dalgalanmaları yaşıyor. Genellikle bu tür kısıtlı aralıkların ardından belirgin trend hareketleri görülür. Veriler, Bitcoin’in yedi günlük fiyat aralığının, Ocak 2023 ve Temmuz 2020’deki önemli piyasa değişimlerine benzer olduğunu ortaya koydu.

  btc-usdt-1-g

  BTC/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  Ayılar, 20 günlük EMA’yı başarılı bir şekilde korurken, fiyatı 25.000$’lık önemli desteğe çekemedi. Bu da boğaların küçük fiyat düşüşlerinden faydalandığını düşündürüyor. Şu anda BTC fiyatı son 24 saatte %0,21’in üzerinde bir düşüşle 26,8 bin dolardan işlem görüyor.

  Fiyat, 26.358 dolarlık acil desteğin üzerinde kalmaya devam ettiği sürece, boğalar fiyatı simetrik üçgen modeline doğru itmek için çaba sarf edecek. Bu başarı, piyasanın daha düşük seviyeleri reddettiği ve direnç çizgisine doğru bir toparlanma şansını artırabileceği anlamına gelir. Bu durum, boğalar için önemli bir zorluk oluşturabilir.

  Buna karşılık, fiyat düşer ve 26.358 dolar sınırını aşarsa, arz fazlası olduğu anlamına gelir. Bu durumda, kritik 25.500 dolar seviyesine doğru bir düşüş potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler