ABD’de olumlu gelen ekonomik veriler ve yeni teşvik paketleri Dolar Endeksi (DXY)’ye yaramışa benziyor! İşte Detaylar…

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ABD’de olumlu gelen ekonomik veriler ve yeni teşvik paketleri ile kısa vadeli yönünü yukarı çevren dolar endeksi (DXY) dün 92,50 üzerinde harekete başladı. DXY’de gelen tepki alımlarında 92,50 ve 93,80 (500 haftalık AO) önemli dirençleri oluşturmaktadır. Bu iki seviye üzerinde kalıcı hareket görülmediği sürece yükselişleri düzeltme hareketi olarak değerlendirmekteyiz. Gelişmekte olan ülke kurlarına göre doların güç kazanması dolar/TL kurunda yukarı hareketlenme yarattı.

Gün içinde 7,3587-7,3933 aralığında gerçekleşti. Kurda son beş haftalık işlemlerde direnç olarak çalışan 7,40 önemini korumaktadır.Teknik olarak sıkışmanın devam ettiği kurda 7,30-7,40 dışında kalıcı hareketlerin trend yönünde belirleyici olacağını düşünmekteyiz. Yurtiçinde bugün saat 10:00’ da Ağustos ayı enflasyon verileri açıklanacak. Piyasa beklentisi Ağustos ayında TÜFE’nin aylık %1 artması ve yıllık enflasyonun %11,89 seviyesine yükselmesi şeklindedir. Veri gündeminde Avrupa ve ABD’den bileşik ve hizmet PMI verileri, ABD’den tarım dışı üretkenlik, dış ticaret ve haftalık işsizlik başvuruları verileri takip edilecek.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster