Diğer
  Ana SayfaHaberABD'de Haftanın Son Kritik Verileri Açıklandı: Bitcoin, Altın, Dolar ve Euro Nasıl...

  ABD’de Haftanın Son Kritik Verileri Açıklandı: Bitcoin, Altın, Dolar ve Euro Nasıl Etkilendi?

  -

  • Bugün haftanın son işlem günü ve ABD’de haftanın son önemli verileri saat 15.30’da açıklandı.
  • ABD’nin Kişisel Tüketim Giderleri verilerinin açıklanması ile birlikte piyasalarda ani dalgalanmalar görüldü.
  • Verilerin açıklanmasıyla birlikte Bitcoin fiyatında %0,29’luk ani bir yükseliş hareketi görüldü ve fiyat 26.528 dolara fırladı ardından fiyat düştü.

  Bugün, geleneksel finans piyasaları için haftanın son işlem günü. ABD, haftanın son önemli verilerini açıkladı; piyasalar nasıl tepki verdi?

  ABD’de Haftanın Son Verileri Açıklandı!

  abd-ekonomi

  Bugün haftanın son işlem günü ve ABD’de haftanın son önemli verileri saat 15.30’da açıklandı. ABD’nin Kişisel Tüketim Giderleri verilerinin açıklanması ile birlikte piyasalarda ani dalgalanmalar görüldü.

  ABD’nin yıllık çekirdek kişisel tüketim giderleri %4,7 olarak açıklandı. Beklenti %4,6’tü, önceki veri ise %4,6 idi. Aynı şekilde aylık veriler de %0,3’lük beklentinin üstünde %0,4 olarak açıklandı.

  Açıklanan diğer önemli veriler ise şunlardır:

  • ABD Kişisel Tüketim Harcamaları Fiyat Endeksi (Yıllık) – %4,4 olarak açıklandı. (Beklenti %3,9 – Önceki %4,2)
  • ABD Kişisel Tüketim harcamaları Fiyat Endeksi (Aylık) – %0,4 olarak açıklandı. (Beklenti %0,4 – Önceki %0,1)
  • ABD Kişisel Gelir (Aylık) – %0,4 olarak açıklandı. (Beklenti %0,4 – Önceki %0,3)
  • ABD Kişisel Gider (Aylık) – %0,8 olarak açıklandı. (Beklenti %0,4 – Önceki %0,1)

  Piyasalar Nasıl Etkilendi: Bitcoin, Altın, Dolar ve Euro

  Verilerin açıklanmasıyla birlikte Bitcoin fiyatında %0,29’luk ani bir yükseliş hareketi görüldü ve fiyat 26.528 dolara fırladı ardından fiyat düştü. Bitcoin, 26.355 dolara kadar düşüş gerçekleştirdi. Yazı sırasında BTC fiyatı 26.388 dolarda işlem görüyor. Bitcoin, verilerin açıklanmasıyla toplamda %0,36’lık gerileme yaşadı.

  ONS Altın’da da durum aynı, veriler açıklandı ve Altın ani bir düşüş hareketi gerçekleştirdi. Veriler açıklanmadan önce 1952 dolar olan ONS Altın, 1944 dolara kadar gerileyerek %0,42’lik bir düşüş gerçekleştirmiş oldu. Yazı sırasında 1945 dolarda işlem görüyor.

  Dolar endeksinde ise durum Bitcoin ve Altın’dan farklı, Dolar endeksi veriler açıklanmadan önce 103.878 seviyesine gerilemişti. Verilerin açıklanmasıyla birlikte şu ana kadar %0,25’lik bir yükseliş hareketi ile 104.142 seviyesine kadar artış gösterdi.

  Bununla birlikte, Euro endeksi EXY, verilerin açıklanmasıyla birlikte 107.55 seviyesinden 107.29 seviyesine kadar %0,29’luk bir düşüş gerçekleştirdi.

  Bu verilerin şu an için tek kazananı ABD Doları oldu. Diğer piyasalarda düşüş görülürken bir tek ABD Doları Endeksinde yukarı yönlü hareket gözlemlendi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.

  TCMB’nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu! Hafize Gaye Erkan Kimdir?

  Bugün yayınlanan resmi gazetede yer alan karara göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na Hafize Gaye Erkan atandı.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler