ABD’de faizlerin uzun bir süre düşük kalması beklentileri Altın’a işte böyle yarayabilir!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dün sabahki bültenimizde, aşağı yönlü hareketlerde 1930 seviyesinin güçlü bir destek onumunda olduğunu belirtmiş ve ons altın fiyatlarının bu seviye üzerinde tutunmaya devam etmesini beklediğimizi ifade etmiştik. Dün, dolar endeksinde etkili olmaya devam eden yükseliş eğilimi paralelinde düşüşünü genişleten ons altın, 1930 seviyesi altını birkaç defa test etse de bu seviyeyi aşağı yönlü kırmayı başaramadı. Gün içerisinde 1922 seviyesine kadar gerileyen ve 1922 – 1951 bandında işlem gören ons altın, günü düşüşle tamamladı.

Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1935 seviyesinden işlem görüyor. Genel görünüme baktığımızda, dolar endeksinde devam etmekte olan orta vadeli düşüş trendinin ve ABD’de faizlerin uzunca bir süre düşük kalacağına ilişkin beklentilerin, değerli metaller için olumlu bir ortam sunmaya devam edebileceği görüşündeyiz. Dolar endeksindeki mevcut yükseliş hareketinin 93 – 93,30 bandında güç kaybedebileceği ve orta vadeli zayıf seyrin devam edeceğine ilişkin beklentimiz çerçevesinde ons altındaki geri çekilmelerin sınırlı kalmayı sürdürebileceğini düşünüyoruz. Momentum ve trend göstergelerinin ürettikleri sinyaller doğrultusunda ons altının bugün içerisinde 1930 – 1980 seviyeleri arasında bir hareket görmeyi bekliyoruz.

Aşağıda yönlü hareketlerde 1930 seviyesinin güçlü bir destek olarak ön plana çıktığını görmekle birlikte, ons altının kısa vadede bu seviye üzerinde tutunmasını bekliyoruz. Ancak bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda satışların 1900 seviyesi altına doğru hızlanabileceğini ifade etmemizde fayda var.

Bugün yurt dışı piyasalarda ABD’den gelecek olan Ağustos Ayı Tarım Dışı İstihdam Değişimi, İşsizlik Oranı ve Ortalama Saatlik Kazançlar verileri yakından takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster