Pazartesi, Ocak 18, 2021

ABD yeni stabilcoin yasası önerdi – Bitcoin’i nasıl etkiler?

STABLE kanunu, Stabilcoinler için Bitcoin’in benimsenmesini etkileyebilecek katı önlemler almayı amaçlamaktadır. Yasa, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto endüstrisi için geriye doğru bir adım olabilir.

Bitcoin şu anda önemli 19.000 $ işaretinin üzerinde güçlü kalıyor. Kripto para birimi, Yıl sonundan önce 20.000 $ ‘ın ötesine son sıçramayı yapmak için konsolide ediyor gibi görünüyor. Ancak, ABD Kongresi tarafından getirilen yeni bir yasa tasarısı piyasayı istikrarsızlaştırma tehdidinde bulunuyor.

Milletvekilleri Rashida Tlaib, Jesus Garcia ve Finansal Teknolojiyle İlgili Özel Kuvvetler Başkanı Stephen Lynch tarafından sunulan Stablecoin Tethering ve Bank Licensing Enforcement (STABLE) Act, Stabilcoinler ve ihraç edenler için bir dizi katı önlem getiriyor. “Tüketicileri, ortaya çıkan ödeme araçlarından kaynaklanan risklerden korumayı” amaçlamaktadır.

İlerlemesi bir yıldan fazla bir süredir durmuş olsa da, Yasayla ilgili basın açıklamasında Facebook’un Libra’sı, Tether ve USDC gibi diğer sabit paralar arasında bu risklerden biri olarak bahsediyor. Yasa, Stabilcoinler ve bunların ihracı ile ilgili tüm ticari faaliyetleri düzenlemeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, STABLE yasası kabul edilirse, Şunları gerektirecektir:

Bankacılık sözleşmesi elde etmek için bir Stablecoin’in tüm ihraççıları. Stablecoin’in hizmet sağlayıcıları bir banka için uygun düzenlemeleri takip eder. Stabilcoin çıkaran şirketler veya bankalar, Varlığın verilmesinden 6 ay önce Federal Rezerv, FDCI ve diğer “uygun” bankacılık kurumlarından onay almalıdır. Son olarak, Stabilcoin ihraç edenler, Varlığın ABD doları ile desteklendiğinden emin olmak için FDCI’dan sigorta almalı veya “Federal Rezerv’te rezerv tutmalıdır”.

Kongre Üyesi Tlaib yaptığı açıklamada, “düşük ve orta gelirli hanelere karşı suçları tekrarlayan” ve beyaz olmayan insanlara kripto hizmetleri sunan şirketler önünde “Eğrinin önüne geçtiklerini” söyledi. Kongre üyesi, Bu “suçların” daha önce bankacılık kuruluşları tarafından işlendiğini teyit ediyor. Tlaib şunları söyledi:

Trump yönetiminin finansal sistemimizi kuralsızlaştırması, teknoloji şirketlerine, kapsayıcılık vaat eden ancak sadece bankacılık sistemimizi zayıflatan ürünlerle beyaz olmayan insanları avlayarak güçlerini pekiştirme kapısını açtı.

Bitcoin ve Ethereum’un benimsenmesi tehdidi mi?

Kripto topluluğuna göre, Yeni yasalar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki endüstri için geriye doğru bir adım. Ethereum’un DeFi sektörü de dahil olmak üzere birçok sektörü etkileyecek bir dizi Stabilcoin yasadışı hale gelebilir.

Son birkaç ayda PayPal, Square ve diğer tanınmış şirketler Bitcoin’e yatırım yaptı. Uzman Adam Cochran’ın dediği gibi, Bu yatırımın çoğu önce Stabilcoin şeklinde bir ağ geçidinden geçiyor. Bu nedenle o inanıyor genel olarak endüstri üzerinde olumsuz bir etki olabilir

“Stabilcoinleri keserseniz piyasalar kanar. ABD’deki kurumsal ticaret sermayesinin önemli bir kısmının istikrarlı paralarla işlem gördüğünden bahsetmiyorum bile. Umarım bu fatura hiçbir yere gitmez.”

Bunu kabul eden diğer topluluk üyeleri, Kripto para birimlerinin ve Stabilcoinlerin, Bankasızların finansal hizmetlere erişmesine izin vermeye hizmet ettiğini belirtti. Ethereum, Uniswap tabanlı merkezi olmayan borsanın mucidi Hayden Adams, şunları dedi:

ABD, tüketicileri riskli sabit paralardan korumak istiyorsa, vergi ödeyebileceğiniz resmi bir hükümet destekli ABD doları belirteci yayınlamalıdır. Bu sadece yeniliğe zarar verir ve alternatif sunmaz. Yine de ETH, BTC ve sentetik dolar için yükseliş.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,050.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18