ABD Senatörü Ted Cruz, Bitcoin Hakkında Konuştu! Senatör, Bitcoin’e İnanıyor mu?

  • Cruz, dijital varlık tutkunlarının hissettiğine inandığı özgürlüğe olan derin saygısıyla Texas’ın diğerlerinden ayıran şeyi vurgulayarak eyalet ekonomisinde kriptonun artan önemine tutkulu bir şekilde konuştu.
  • Bitcoin ağı, dünya çapında dağıtılmış bilgisayarlarının karmaşık şifreleme bulmacalarını çözmek için enerji harcadığı merkezi olmayan bir işlem mekanizmasına dayanır.
  • Cruz’a göre Bitcoin madencileri fazla elektrik kapasitesini paraya dönüştürebilir ve böylece israf olmadan kullanabilir. Bu fazla kapasite, ihtiyaç duyulduğunda hızla şebekeye yönlendirilebilir ve şebekeyi daha dayanıklı hale getirir.

ABD Senatörü Ted Cruz, Teksas ekonomisindeki Bitcoin’in rolü hakkında yapılan bir röportajda BTC hakkındaki fikirlerini söyledi.

Ted Cruz, Bitcoin Hakkında Görüşlerini Dile Getirdi

Forbes ile Texas ekonomisinde Bitcoin’in rolü hakkında yapılan son röportajda ABD Senatörü Ted Cruz, dijital varlık tutkunlarının hissettiğine inandığı özgürlüğe olan derin saygısıyla Texas’ın diğerlerinden ayıran şeyi vurgulayarak eyalet ekonomisinde kriptonun artan önemine tutkulu bir şekilde konuştu.

Cruz’a göre Bitcoin, kontrol edilemeyen olması nedeniyle özgürlüğü artırma potansiyeline sahiptir. Örneğin, Çin’in Bitcoin’e getirdiği yasağı bir örnek olarak göstererek, kripto paranın kontrol edilemez doğasına hükümetlerin nasıl tepki verdiğini belirtti.

Bu arada, güvenli ağı sayesinde Bitcoin’in kontrol edilemez olması, ABD senatörüne daha çekici geliyor. Bitcoin ağı, dünya çapında dağıtılmış bilgisayarlarının karmaşık şifreleme bulmacalarını çözmek için enerji harcadığı merkezi olmayan bir işlem mekanizmasına dayanır.

Bitcoin Madenciliğinin Çevre Üzerindeki Etkisi

Bitcoin’in enerji tüketimi konusundaki küresel eleştirilere rağmen, Cruz, enerji sektörüne bazı benzersiz faydalar getirdiğini düşünüyor. Ucuz elektriğin bol olduğu geniş Texas, Bitcoin madenciliği operasyonlarında önemli bir büyüme görmüştür.

Texas senatörü, Bitcoin madenciliğini bir acil güç rezervi olarak görüyor ve talep cevap programlarındaki rolünü açıklıyor. Cruz’a göre Bitcoin madencileri fazla elektrik kapasitesini paraya dönüştürebilir ve böylece israf olmadan kullanabilir.

Bu fazla kapasite, ihtiyaç duyulduğunda hızla şebekeye yönlendirilebilir ve şebekeyi daha dayanıklı hale getirir. Ayrıca, Cruz, batı Teksas’ta altyapı eksikliği nedeniyle doğal gazın yakılması yoluyla israf edilmesi sorununu çözmeye yardımcı olabileceğini vurguladı.

Boşa giden enerjiyi yerinde Bitcoin madenciliği için kullanarak, çevre ve ekonomi için kazan-kazan bir çözüm olabilir. Ted Cruz, özellikle Bitcoin’e olan ilgisiyle bilinir. Ocak 2023’te, kriptoların “yeni işler yarattığını” ve mal ve hizmetler için güvenli ödeme seçenekleri sunduğunu söyledi.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version