ABD Kongre Üyesinden, XRP Davasıyla İlgili Açıklamalar

xrp2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ABD merkezli blockchain şirketi Ripple arasında devam eden dava, XRP yatırımcılarını belirsizliğe sürüklemeye devam ediyor. Ripple’a açılan davada XRP’nin lisanssız kripto para satışı olarak vurgulanırken Ripple’a da 1,2 milyar dolarlık tazminat talebinde bulunuldu.

XRP Davası ve Sektörel Önemi

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, Thinking Crypto ile gerçekleştirdiği röportajda ABD Borsa Komisyonu’nun Ripple’a (XRP) açtığı davanın kripto varlık piyasası için önemli sonuçları olacağını söyledi.

Emmer, bu davanın nasıl biteceği konusunda açıklama yapmaktan çekinse de davanın bitiminde kripto para sektörünün bundan çok ciddi bir şekilde etkileneceğinin altını çizdi.

Peki Emmer burada tam olarak ne söylemek istiyor? XRP’ninXRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi durumunda bunun etkileri Binance Coin’i, EOS’u, Cardano’yu ve bunun gibi birçok kripto para birimini etkileyebilir. XRP’nin arkasında bir şirket olması ve bunun nispeten merkezsizlikten uzak olması, kesinlikle SEC’nin elindeki tek koz.

Ancak SEC eğer bunu bir mahkeme emri ile tesciller ve güçlendirirse birçok kripto para biriminin de tehlikeye gireceği söylenebilir. Ripple’ın bu davadan zaferle ayrılması ise kripto para sektörüne güvence verebilir ve birçok kripto para için şu an mevcut olan tehdidin önüne geçebilir.

SEC, Ripple’a dava açmadan önce Emmer, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını yani somut bir menkul olmadığını düşündüğünü söylemişti:

“Her şeyden öne pozisyonum oldukça açık. XRP bir menkul kıymet değil”

xrp

XRP Davası Birçok Şeyi Belirleyebilir

Ripple davasının sonucunun tüm kripto para sektörünün geleceğini potansiyel olarak şekillendirebileceği fikri yeni bir fikir değil.

Davayı takip eden kişiler, davanın seyrinin kripto para sektörünün büyük bir ölçüde etkileyebileceğini düşünüyor.

SEC, Ripple‘a bir anlaşma teklif ederken, şirket şartlarını kabul etmedi ve mücadeleyi benimsedi.

Emmer ayrıca, SEC başkanı Gary Gensler’in görüşlerinin “büyük bir hayal kırıklığı” olduğunu beyan etti.

Şu an için XRP davasında hala araştırma süreci devam ediyor ve işlerin eylül ayından sonra netlik kazanması bekleniyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster