Diğer
  Ana SayfaHaberABD Hükümeti de Artık Bitcoin Balinaları Konseyinin Bir Üyesi: Bu BTC için...

  ABD Hükümeti de Artık Bitcoin Balinaları Konseyinin Bir Üyesi: Bu BTC için Ne Anlama Geliyor?

  -

  • ABD, Silk Road’un hırsızlık soruşturması sırasında binlerce BTC ele geçirdi.
  • ABD hükümetinin piyasadaki amaçları ve konumlarının genel etkisi diğerlerine göre daha az açıktır.
  • ABD hükümetinin bu varlığı tutması endişeler yaratıyor.

  ABD Hükümeti de artık Bitcoin balinaları konseyinin bir üyesi. Peki hükümetin BTC balinası olması nasıl bir etki yaratıyor? Birlikte inceleyelim.

  ABD Hükümeti de Balinalar Konseyine Katıldı

  bitcoin-abd

  Son zamanlarda ABD hükümeti, büyük sahipleri arasında MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ve Binance’in patronu Changpeng Zhao gibi isimlerin bulunduğu sözde “Bitcoin balinaları” grubuna katıldı.

  Hükümet şu anda 50.000’den fazla Bitcoin‘e sahip ve bu Bitcoin’ler, artık kapatılmış olan Silk Road’un bir yıllık bir hırsızlık soruşturması sırasında ele geçirildi. O zamandan beri bu varlıklar, herhangi bir hareket veya yaşam belirtisi için yoğun bir şekilde incelenmekte ve izlenmektedir.

  Ancak, MicroStrategy ve diğer balinaların Bitcoin’lerini “tutmaya” devam etmek istedikleri açık olsa da, ABD hükümetinin piyasadaki amaçları ve konumlarının genel etkisi daha az açıktır.

  Bu belirsizlik seviyesi önceden endişe kaynağı olmuştu. Geçen ay, bir zincir izleme platformundaki bir veri etiketleme hatası, yanlışlıkla ABD hükümetinin fonlarının hareket halinde olduğuna dair bir işaret verdi. Bu bilgilerin doğru olmadığı ortaya çıktı ancak bir süreliğine piyasa bu haberlere olumlu tepki verdi.

  ABD’nin Varlıkları Satma Olasılığı

  Son günlerde, bu konu, yatırımcılar arasında konuşulan bir konu haline geldi: ABD dolarının hakimiyeti ve federal yetkililerin ellerindeki varlıkları satarak piyasayı etkileyebilecekleri olasılığı. Bu durum, ABD hükümetinin büyük varlık tutmasıyla ilgili endişeler yaratıyor. Ancak Genesis Trading’den Gordan’a göre, hükümet daha stratejik davranıyor.

  Gordon, “Vadeli satışların zamanlaması ve hızı, bunun sadece genel piyasada korkutucu bir etkiden ibaret olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. Örneğin, bazı gelişmekte olan merkez bankaları gibi belirli bir niyetle fiyat etkileri yaratmak veya dengesiz bir piyasaya likidite sağlamak için yapılabilir” diye açıkladı.

  Bu ileriye dönük satışlar, harekete geçmek isteyen girişimler için yeni iş fırsatları da sunabilir.

  Durumla ilgili bilgisi olan iki kişi, ABD hükümetinin Bitcoin’lerini satmak için Coinbase’i kullandığını ve diğer endüstri firmalarının da bu konuyla ilgilendiğini söyledi. Coinbase ise yorum yapmayı reddetti.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler