Diğer
  Ana SayfaHaberABD Hazine Bakanından Son Dakika Açıklaması: Bitcoin, Altın, Dolar ve Euro Nasıl...

  ABD Hazine Bakanından Son Dakika Açıklaması: Bitcoin, Altın, Dolar ve Euro Nasıl Tepki Verdi?

  -

  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bir toplantıda bankalar ile ilgili konuştu.
  • Sektör, 2008 mali krizinden bu yana en büyük banka iflasını atlatmaya çalışıyor.
  • Bitcoin fiyatı 26.790 dolardan 27.180 dolara kadar yükseldi.

  Bugün ABD Hazine bakanı Janet Yellen’ın yaptığı kritik açıklamalar piyasaları etkiledi. Bitcoin ve Altın ani yükseliş gösterdi, Dolar endeksi ise düşüyor.

  Yellen, Bankaları İflasa Hazırlıyor!

  abd-ekonomi

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bir toplantıda çeşitli banka CEO’larına sektörün sağlığı için daha fazla birleşmenin gerekli olabileceğini söyledi.

  Açıklamalar, hem Yellen hem de Biden yönetiminin daha fazla potansiyel birleşmenin faydalarını gözlemlediğine işaret ediyor. Özellikle sektör, 2008 mali krizinden bu yana en büyük banka iflasını atlatmaya çalışıyor.

  Bu açıklamalar ile birlikte Bitcoin fiyatı 26.790 dolardan 27.180 dolara kadar yükseldi. ONS Altın ise 1958 dolardan 1984 dolara kadar yükseliş yaşadı.

  Para birimlerinde ise Dolar endeksi 103.425 seviyesinden 102.998 seviyesine kadar düşüş gösterdi, bu düşüş yüzde 0,40 ifade edilebilir. Ayrıca, Euro Endeksi yüzde %0,40 yükselişle 107.83’ten 108.28’e kadar yükseldi.

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Perşembe günü gerçekleşen bir toplantıda çeşitli banka CEO’larıyla daha fazla birleşmeye yönelik potansiyel ihtiyaç hakkında konuştu. Bildiri, özellikle sektörü yılın büyük bölümünde tehdit eden bankacılık krizine yanıt olarak geldi.

  Düşen hisse senedi fiyatları ve zayıflayan bölgesel finans kurumları, yetkililer için endişe verici bir çıkmaz oluşturdu. Dahası, First Republic ve Silicon Valley Bank gibi bankaların başarısızlıkları, devralmaların bir bütün olarak sektörün çıkarına olabileceği fikrine yol açtı.

  Yellen, Perşembe günü Washington’da Bank Policy Institution yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Orada bulunanlar arasında JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon ve Citigroup CEO’su Jane Fraser ve diğerleri vardı.

  JPMorgan, Yakın Zamandaki Çöküşlerin Temel Nedeni Olarak Merkezileştirilmiş Oyuncuları Belirledi

  Hazine Bakanlığı, Yellen’ın duygularını dile getiren bir açıklama yaptı. Katılanlara özellikle “ABD bankacılık sisteminin gücünü ve sağlamlığını” teyit etti. Ayrıca, bu katılımcılara “liderlikleri ve destekleri” için teşekkür etti.

  Tersine, duruma yakın iki kişiden gelen bilgilerle CNN tarafından bildirilen banka birleşmeleri tartışmasını içermiyordu. Alternatif olarak, bu ayın başlarında ABD’li düzenleyiciler, JP Morgan’ın, tehdit altındaki sektörü istikrara kavuşturmayı amaçlayan bir hareketle, düşen First Republic Bank’ı satın almasına izin verdi.

  Ek olarak, Reuters ile yaptığı bir görüşmede Yellen, orta ölçekli bankaların gerekli konsolidasyonuna dikkat çekti. Yellen, “Bu, daha fazla birleşme göreceğimiz bir ortam olabilir ve bilirsiniz, bence bu, düzenleyicilerin açık olacağı bir şey” dedi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler