ABD Bitcoin için Sert Bir Tavır Takınırken Aynısını El Salvador’dan Talep Ediyor

Bitcoin

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ABD büyük bir fidye yazılımı saldırı ardından Bitcoin’e sert bir tavır takındı. Aynı yaklaşımı El Salvador’un benimsemesini tavsiye etti.

ABD bayrağı ve Bitcoin

Amerika Birleşik Devletler Dışişleri bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşar Victoria Nuland, El Salvador’a seslendi. Müsteşar, Bitcoin’ yeni yasal çerçevesi kapsamında iyi bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

ABD neden Bitcoin’e “Sert bir tavır takınıyor”

Nuland, El Salvador başkanı Nayib Bukele ile gerçekleştirdiği toplantının ardından Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, Koloni Boru hattına yapılan fidye yazılımı saldırısı nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nin “Bitcoin’e sert bir bakış attığını” söyledi ve Aynı şeyi El Salvador’dan da beklediklerini belirtti. Daha öncesinden bildiğimiz üzere El Salvador, Haziran ayında Bitcoin‘i (BTC) yasal hale getiren yasayı onaylamıştı. Bu yasa 7 Eylül’de yürürlüğe girecek.

El Salvador Bayrak

Müsteşar Nuland, “Başkan’a, Salvador’un Bitcoin ile ilgili olarak ne karar verirse versin ve ne yapmayı seçerse seçsin, bunun iyi bir şekilde düzenlendiğinden, denetlendiğinden, şeffaf olduğundan ve sorumlu hareket edildiğinden emin olmanızı ve kendinizi kötü niyetli insanlara karşı iyi korumanızı öneririm” dedi.

Blockware şirketinin Kentucky eyaletinde gerçekleştirdiği madencilik yatırımından bahsettiğimiz haberimizde, bir blockchain araştırma firmasının Amerika Birleşik Devletlerini “dünyanın en kripto dostu ülkesi” seçtiğinden bahsetmiştik. Bu haberimizde ise bu kararın ne kadar çelişkili olduğunu görüyorum ben çünkü her olay, her nesne, her yazılım belki de her zaman dolaylı yollardan suçlar işlenmesine sebep oluyordur. Bitcoin’in burada günah keçisi seçilmiş gibi duruyor, umarım asıl problemin güvenlik altyapılarında olduğunu bir kaç kere 70 BTC kaptırmadan fark edebilirler.

Bitcoin & ABD

Amerikalı yetkililerin ziyaretleri

Nuland’ın Başkan ve Dışişleri Bakanı Alexandra Hill Tinoco ile yapacağı görüşme, göç, demokrasi ve bölgesel hedefleri tartışmak üzere haziran sonunda El Salvador, Paraguay ve Panama’ya yapılacağı bildirildi. Ancak görünen o ki Amerika Birleşik Devleti’nden yapılacak olan bu ziyaretlerin bir diğer konusu da anlaşılan kripto paralar hakkında olacak.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook