Diğer
  Ana SayfaHaberABD Başkanlığına Aday Olan Florida Valisi, Bitcoin için Yatırımcılara Söz Verdi

  ABD Başkanlığına Aday Olan Florida Valisi, Bitcoin için Yatırımcılara Söz Verdi

  -

  • Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri için adaylığını resmen açıkladı.
  • DeSantis, Bitcoin ile ilgili faaliyetlerde bulunma yeteneğini koruma taahhüdünü dile getirdi.
  • DeSantis, politikacıların Bitcoin’e karşı isteksizliklerinin, onu manipüle etme veya düzenleme konusundaki yetersizliklerinden kaynaklandığını öne sürdü.

  2024 ABD Başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayan Florida Valisi, Bitcoin hakkında görüşlerini dile getirdi ve kripto paraların yasal düzenlemelerine değindi.

  Florida Valisi DeSantis, Bitcoin Hakkında Konuştu

  bitcoin-abd

  Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri için adaylığını resmen açıkladı ve seçilirse Bitcoin’i “korumak” için dikkate değer bir söz verdi. Twitter’da canlı yayınlanan ve risk sermayedarı David Sacks’in moderatörlüğünde yaptığı duyuru sırasında Twitter’ın CEO’su Elon Musk, DeSantis ve yaklaşık 520.000 canlı dinleyiciye katıldı.

  DeSantis, Bitcoin ile ilgili faaliyetlerde bulunma yeteneğini koruma taahhüdünü dile getirerek, ilgili risklerin olduğunu kabul etti ancak kripto para birimiyle ilgilenenlerin sofistike ve kendi kararlarını verebilecek durumda olduğunu vurguladı.

  Washington’daki politikacıları, toplum üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen “merkezi planlamacılar” olarak nitelendirerek eleştirdi ve Bitcoin’e karşı isteksizliklerinin, onu manipüle etme veya düzenleme konusundaki yetersizliklerinden kaynaklandığını öne sürdü. DeSantis’e göre, bu politikacılar Bitcoin’i bir tehdit olarak görüyor ve düzenlemeye çalışıyorlar.

  Florida valisi ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve kripto para birimlerini içeren devam eden yargı savaşına da değindi. SEC’in şu anki başkanı Gary Gensler, kripto alanı üzerinde yetki iddiasında bulundu. DeSantis, Kongre’nin kripto para birimlerini hiçbir zaman ele almadığından, SEC’in sektörü düzenleme görevini üstlendiğini ve insanların bu alanda faaliyet göstermesini engellediğini savundu.

  DeSantis, Kripto Düzenlemeleri Hakkında Görüşlerini Söyledi

  DeSantis, bireylerin kripto para birimi alanında yaptığı her şey üzerinde kontrol uygulama konusundaki isteksizliğini dile getirerek, mevcut düzenleyici rejimi Bitcoin’e karşı düşmanlığı nedeniyle eleştirdi. Ayrıca, Başkan Joe Biden’ın 2024’te yeniden seçilmesi durumunda, yönetimi altındaki kripto para birimleri için düzenleyici ortamın muhtemelen sektöre zarar vereceğini öne sürdü.

  Mayıs ayında DeSantis, Florida’da federal bir CBDC’nin para olarak kullanılmasını ve yabancı CBDC’lerin kullanımını yasaklayan bir merkez bankası karşıtı dijital para birimi (CBDC) yasa tasarısı imzaladı.

  2024 başkanlık seçimlerine hala birkaç yıl varken, DeSantis’in Ağustos ayında başlaması planlanan Cumhuriyetçi Parti’nin ön tartışmalarında eski Başkan Donald Trump ve diğer adaylarla rekabet etmesi bekleniyor.

  Her iki partiden diğer başkan adayları da Bitcoin’e destek gösterdi. Demokrat aday Robert F. Kennedy Jr., Bitcoin 2023 konferansında yaptığı konuşmada Bitcoin’den “demokrasi ve özgürlüğün sembolü” olarak bahsetti. Kennedy, ABD tarihinde Bitcoin’de kampanya bağışlarını kabul eden ilk başkan adayı oldu ve kısa bir süre sonra onu Cumhuriyetçi aday Vivek Ramaswamy izledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.

  TCMB’nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu! Hafize Gaye Erkan Kimdir?

  Bugün yayınlanan resmi gazetede yer alan karara göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na Hafize Gaye Erkan atandı.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler