Diğer
  Ana SayfaHaberABD Başkanı Joe Biden Kripto Paralardan Bahsetti: Bitcoin Nasıl Tepki Verdi?

  ABD Başkanı Joe Biden Kripto Paralardan Bahsetti: Bitcoin Nasıl Tepki Verdi?

  -

  • ABD Başkanı Joe Biden, borç tavanına ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • Biden’ın açıklaması, ABD’deki kripto para birimleriyle ilgili denetimlerin arttığı bir dönemde geldi.
  • Biden, petrol endüstrisi için 30 milyar dolarlık bir vergi indirimi yapmayacağını da ifade etti.

  ABD Başkanı Joe Biden, G7 zirvesinde bütçe müzakereleriyle ilgili yaptığı konuşmada kripto para birimlerine değindi. Biden’ın konuşmalarına BTC fiyatı nasıl tepki verdi?

  ABD Başkanı Biden, Kripto Paralara Değindi!

  joe-biden-bitcoin

  ABD Başkanı Joe Biden, G7 zirvesinde bütçe müzakereleriyle ilgili yaptığı konuşmada kripto para birimlerine değindi. Zirve öncesinde dört kongre lideriyle görüştüğünü belirtti. Biden, her iki partinin anlaşmasıyla ilerlemenin mümkün olduğuna karar verdiklerini ifade etti.

  Ayrıca, harcamaları trilyonlarca dolar azaltacak bir teklif sunduğunu vurgulayan Biden, diğer önerilerin çoğunun kabul edilemez olduğunu belirtti. Biden kripto para birimleri hakkında şunları söyledi: “Zengin vergi kaçakçılarını ve kripto para birimi tacirlerini korurken gıda yardımlarını riske atan bir anlaşmayı kabul etmeyeceğim.”

  Biden’ın açıklaması, ABD’deki kripto para birimleriyle ilgili denetimlerin arttığı bir dönemde geldi. Bu açıklama, ülkedeki kripto yatırımcılarını koruyan bir borç anlaşmasının olmayacağının net bir işareti oldu.

  Ayrıca, petrol endüstrisi için 30 milyar dolarlık bir vergi indirimi yapmayacağını da ifade etti. Geçen yıl 200 milyar dolar kazandıklarından bahsetti ve 21 milyon Amerikalının hayatını riske atarken 30 milyar dolarlık bir teşvikin gereksiz olduğunu belirtti.

  Biden’ın kripto paralarla ilgili konuşmasının ardından Bitcoin fiyatı 26.840 dolar seviyesinde kadar hafif bir düşüş gerçekleştirdi. Yazı sırasında Bitcoin fiyatı 29.900 dolar üzerinde işlem görüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler