Diğer
  Ana SayfaHaberABD Başkan Adayından Bitcoin için Çarpıcı Açıklamalar!

  ABD Başkan Adayından Bitcoin için Çarpıcı Açıklamalar!

  -

  • ABD Başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., bu yıl Miami’deki Bitcoin 2023 konferansında bir konuşma yaptı.
  • Kennedy, Bitcoin’in bir menkul kıymet olarak düzenlenmesini engelleyeceğini ve Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht’i affetmeyi düşüneceğini belirtti.
  • Bitcoin’e yatırım yapmasa da, Kennedy, Bitcoin’in temel değerini savundu.

  ABD Başkan Adayı Kennedy, katıldığı konferansta Bitcoin hakkında konuşma yaptı daha sonrasında SEC’i kripto para konusunda sert bir dille eleştirdi.

  Başkan Adayından Bitcoin Hakkında Önemli Sözler

  bitcoin-abd

  ABD Başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., bu yıl Miami’deki Bitcoin 2023 konferansında bir konuşma yaptı. Konuşmasında Bitcoin’in kendi saklama yönteminin savunulması ve ABD’nin kripto para birimlerinin küresel merkezi olmasının sağlanması gibi iddialı bir Bitcoin gündemi ortaya koydu. Ayrıca Bitcoin‘in bir menkul kıymet olarak düzenlenmesini engelleyeceğini ve Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht’i affetmeyi düşüneceğini belirtti.

  Konuşmasının ardından Kennedy, Rob Nelson ile bir araya gelerek Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kripto dostu personel atama planını ve Bitcoin’in enflasyon döneminde güven ve şeffaflık sunan değer önerisini tartıştı.

  Kennedy, Bitcoin’in temellerinden birinin ona güvenebilme yeteneği olduğunu belirtti:

  “Ve kimse onu manipüle edemez. Onu manipüle edebilecek hiçbir insan yok. Bitcoin ile ne olursa olsun çok, çok demokratik bir şekilde gerçekleşir. Tüm madenciler tarafından ve manipüle edilemeyen algoritmalar tarafından kararlaştırılır.”

  Bitcoin’e yatırım yapmasa da, Kennedy Bitcoin’in temel değerini savundu: “O, mükemmel bir temel para birimidir, çünkü onun sınırlı bir miktarı vardır… Dünya üzerinde mevcut olan Bitcoin sonsuz bir şekilde bölünebilir, bu yüzden kusursuz bir para birimi gibi – içsel bir değere sahip ve insanlara bir çıkış yolu sunuyor.”

  Kennedy, Sert Bir Dille SEC’i Eleştirdi

  Kennedy, Amerika’nın kripto endüstrisinin SEC’nin ağır düzenleyici sopasıyla zarar gördüğünü anlattı. Kennedy, “SEC komisyonunda kriptoya karşı olan insanlar olmasını istemiyorum.” dedi.

  Kennedy, büyük babası Joseph P. Kennedy Sr.’ın Başkan Franklin D. Roosevelt tarafından seçildiği ve şeffaflığı teşvik ettiği için SEC’nin ilk komisyon üyesi olduğunu ve şu anda bunun eksik olduğunu söyledi: “Büyük babamın SEC’deki görevi, sistemi şeffaf ve adil hale getirerek insanlar için adil bir sistem sağlamaktı.” dedi.

  Kennedy şunları da sözlerine ekledi:

  “[SEC’nin] şu anki işlevi Amerikan halkını korumak değil, bankaları – özellikle merkez bankalarını ve o çıkarları – korumaktır. Yaptıkları şey belirsiz, şeffaf değil ve sistemimize şeffaflık getirmiyor.”

  Kennedy, önceki politikacıların geleneksel fiat para birimlerini Irak, Afganistan, Suriye ve diğer yerlerde savaşları finanse etmek için nasıl kullandığı konusunda özellikle eleştirel oldu. Ayrıca enflasyonun günlük Amerikalılar üzerindeki etkisinden bahsederek, dijital varlıkların geleneksel paraların yabancı savaşlar veya büyük bankaların kurtarılması adı altında yanlış kullanılmasından endişe duyan Amerikalılar için bir “çıkış rampası” sunduğunu söyledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.

  TCMB’nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu! Hafize Gaye Erkan Kimdir?

  Bugün yayınlanan resmi gazetede yer alan karara göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na Hafize Gaye Erkan atandı.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler