ABD açıklamaları Altın fiyatlarına etki etmezken, artan vaka endişeleri ve jeopolitik riskler Altın’a işte böyle etki etti!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de piyasaların İşçi Bayramı nedeni ile tatil olması işlem hacimlerini sınırlı kaldığı gözlenirken, Dolar endeksindeki yukarı yönlü hareketler değerli metal üzerinde satış baskılarının yoğunlaşmasına neden olmuştu. Salı günü ise ABD Başkanı Donald Trump’ın Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, Çin ve Demokrat rakibi Joe Biden’e yönelik yaptığı açıklamalardan sonra güne 1930 Dolar seviyesinde başlayan Ons Altın’ın yatay seyrini sürdürdüğü gözlenirken, artan vaka sayılarının neden olduğu endişeler ve gündemde olmayı sürdüren jeopolitik risklerin değerli metale destek olmayı sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1930 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1937, 1945 ve 1953 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1925, 1918 ve 1910 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster