Diğer
  Ana SayfaHaberAB Parlamentosu Anonim Kripto Para Transferlerinden Rahatsız!

  AB Parlamentosu Anonim Kripto Para Transferlerinden Rahatsız!

  -

  Yasa, para aklama ve terörist finansmanla mücadele etmek için tasarlanan birkaç yasadan biriydi ve 99 oyla lehte, 8 oyla karşı ve 6 çekimser oyla kabul edildi.

  Avrupa Birliği yasama organları, para aklama ve terörist finansmanla mücadele etmek için anonim kripto transferlerine 1.000 avro (1.083 dolar) bir sınır getiren yeni taslak yasal düzenlemeleri kabul etti.

  Avrupa Parlementosu’ndan Anonim Kripto Para Transferlerine Yasa Geldi!

  Avrupa Parlamentosu’nun 28 Mart’ta yayınlanan bir açıklamasına göre, sınır, bir müşteri kimliği belirlenemediğinde bir kripto varlık transferi için geçerli olacaktır. Nakit işlemleri de 7.000 avro (7.585 dolar) ile sınırlandırılacaktır.

  Para Aklama ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi paketi Nisan ayında bir plenar oturumunda onaylanacak. Bundan sonra, yasaların nihai şekli üzerindeki müzakereler başlayacak, denildi.

  Avrupa Para Aklama Karşıtı Kurumu’nun (AMLA), Haziran 2022’de oluşturulduğu ve sonunda kuralları uygulayacağı belirtildi.

  “Yeni otoritenin ulusal denetçilerle çok yakın işbirliği yapması ve birkaç üye ülkede faaliyet gösteren en riskli kripto varlık hizmet sağlayıcılarını ve finans sektöründeki şirketleri doğrudan denetlemesi bizim için önemlidir,” AMLA’nın ortak raportörü Emil Radev dedi.

  Kripto varlıklar da dahil olmak üzere anonim araçlarla ilgili metin, 99 lehte, 8 karşı ve 6 çekimser oyla yasama organları tarafından ezici bir şekilde onaylandı.

   Kripto Paralar için Kötü Haber!

  Yeni kabul edilen metin, özellikle kripto varlık yöneticilerinden daha fazla şeffaflık ve uyum gerektireceğini belirtti. Şöyle denildi:

  “Bankalar, varlık ve kripto varlık yöneticileri, gerçek ve sanal emlakçılar ve yüksek seviyeli profesyonel futbol kulüpleri gibi kuruluşlar, müşterilerinin kimliklerini, neye sahip olduklarını ve şirketi kimin kontrol ettiğini doğrulamak zorunda kalacaklar.”

  Ayrıca, endüstrilerin iş alanlarındaki para aklama ve terörist finansmanla ilgili belirli riskleri belirlemeleri ve bu ilgili bilgileri merkezi bir kayda iletmeleri gerekeceği belirtildi.

  Bu, Avrupa Bankacılık Federasyonu’nun (EBF) 28 Mart’ta yayınlanan bir makalesinin ardından geldi. Makale, geleceğin dijital para ekosistemi ve özellikle perakende dijital euro için EBF’nin vizyonunu detaylandırdı.

  EBF, dijital euro için üç katmanlı bir model önerdi: Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) rolü ve iki endüstri seviyesi. ECB’nin rolü, Tek Euro Ödeme Alanı ile etkileşim kurmak olacak ve “Endüstri Seviyesi B” daha sonra özel sektör tarafından geliştirilecek ve işletilecektir.

  İlgili haberlerde, Avrupa Birliği’nin kripto kurallarının seti olan Kripto Varlıklar Piyasaları düzenlemesiyle ilgili son oylama yakın zamanda Nisan 2023’e ertelendi.

  Bu, Avrupa yasama organlarının prosedürü daha önce Kasım 2022’den Şubat 2023’e kadar ertelemesiyle ilk kez değil.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler