Diğer

  90 Binden Fazla Bitcoin Opsiyonunun Süresi Bugün Sona Eriyor: İşte Güncel Raporlar!

  • Şu an itibarıyla Bitcoin, 40.840 dolarla işlem görmekte ve piyasa değeri 782 milyar dolar olarak kaydedilmektedir.
  • 94,000 Bitcoin opsiyonu sona erecek ve bunlarda 0.51 Put Call Oranı, 41,000 dolarlık bir Maxpain noktası ve 3.75 milyar dolarlık bir nominal değer bulunmaktadır.
  • Herkes şimdi 2024 civarında planlanan Bitcoin halving’i konusunda iyimser ve analistler, ardından yeni bir boğa koşusunun başlayacağını tahmin ediyor.

  Bugün 90 binden fazla Bitcoin opsiyonu sona erecek: Opsiyonlara dair güncel veriler ve Bitcoin fiyatı için uyarılar!

  Bitcoin Opsiyonlarının Süresi Bugün Sona Erecek

  bitcoin-btc

  Bu ayın başlarında spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının ardından bugün, Bitcoin opsiyonlarının aylık sona ermesi gerçekleşecek. Onay sonrasında Bitcoin fiyatı genellikle volatil kalmış ve güçlü satış baskısıyla karşılaşarak 40,000 doların altına düşmüştür. Şu an itibarıyla Bitcoin, 40.840 dolarla işlem görmekte ve piyasa değeri 782 milyar dolar olarak kaydedilmektedir.

  Opsiyon verilerine odaklanan bir platform olan GreeksLive, 26 Ocak opsiyon verileri hakkında bilgiler sunarak Bitcoin (BTC) için dikkat çekici rakamları ortaya koymuştur. Yaklaşık olarak 94,000 Bitcoin opsiyonu sona erecek ve bunlarda 0.51 Put Call Oranı, 41,000 dolarlık bir Maxpain noktası ve 3.75 milyar dolarlık bir nominal değer bulunmaktadır.

  ETH için ise 932,000 opsiyonun süresi dolmak üzere olup bunlarda 0.31 Put Call Oranı, 2,300 dolarlık bir Maxpain noktası ve 2.07 milyar dolarlık bir nominal değer görülmektedir. Kripto piyasası bu hafta zayıf bir performans sergilemiş olup, Bitcoin Spot ETF’nin başlatılmasına doğrudan bağlanan son Grayscale satışı dikkate değerdir.

  Devam eden volatilite azalması, uzun vadeli Implied Volatilitie’nin düşmesi ve bazı kısa vadeli IV’lerin %40 eşiğinin altına düşmesiyle belirginleşmektedir. Put Call Oranı (PCR) keskin bir şekilde düşmüş, bu da özellikle daha fazla trader’ın call satması ve daha azının aktif call’a katılmasıyla karakterize edilen azalan düşüş eğilimini göstermektedir.

  %30’dan fazlası bugün sona erecek olan opsiyonlar, bu dönemde serbest bırakılan marjinin, IV’ye bir kez daha etki etmesi ve Bitcoin’in opsiyon vade yapısının geri dönmesine katkıda bulunabileceği beklentisi bulunmaktadır.

  2024’te Bitcoin Fiyat Hareketleri

  Spot ETF’nin onaylanmasının ardından Bitcoin fiyatı aşağı yönlü hareket etmiş ve analistler, Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusuna devam etmeden önce 35,000 doların altına bir düşüş bekliyor. Herkes şimdi 2024 civarında planlanan Bitcoin halving’i konusunda iyimser ve analistler, ardından yeni bir boğa koşusunun başlayacağını tahmin ediyor.

  Ancak bazı piyasa analistleri dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Bloomberg’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 2024’te Bitcoin’in muhtemelen risk düzeltilmiş bazda hisse senedi piyasasının performansını geride bırakacağını, altının ise daha iyi performans gösterebileceğini öngörüyor.

  Spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) onaylanmasına ve yaklaşan Bitcoin halving’e dair olumlu duygulara rağmen, makroekonomik faktörlerin 2024’te kripto paranın yeni tüm zamanlı yüksek değerlere ulaşma yeteneğini engelleyebileceğine vurgu yapmaktadır. McGlone, ABD Federal Rezervi’nin potansiyel faiz indirimine dair piyasa beklentilerinin, genellikle Bitcoin gibi riskli varlıkları destekleyen bir faktör olduğunun yanlış anlaşılmış olabileceğini belirtiyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?

  BlackRock, Spot Bitcoin ETF’sini, Brezilya’da Başlatmaya Hazırlanıyor

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'si IBIT'i Brezilya'da da başlatmak için harekete geçiyor.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?