9 Şubat 2009’da Üretilen BTC’ler hareket etti! İşlemden Satoshi mi sorumlu?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası Satoshi Nakamoto’ya ait olması muhtemel bir Bitcoin transferiyle sarsılıyor.

9 Şubat 2009’da üretilen 40 BTC, o tarihten itibaren ilk kez cüzdandan çıkarıldı ve bazıları Coinbase ile CoinPayments’a gönderildi. Bitcoin, bu BTC’lerin üretilmesinden sadece 1 ay önce piyasaya çıkmıştı. Yani o zamanlar Satoshi Nakamoto’nun dışında Bitcoin’i tanıyan çok sınırlı bir daire vardı. Bu nedenle, işlemin Satoshi Nakamoto ya da yakın çevresine ait olduğu düşünülüyor. Bunu ele alarak, bazıları sahip olduğu BTC’lerini sattı ve fiyatın dakika içinde yaklaşık 700 dolar düşmesine neden oldu. Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC’ye sahip olduğu belirtiliyor. Bitcoin mucidinin uzun zamandır bu BTC’leri satmasından endişe edilmekte.

Daha sonra uzmanlar tarafından yapılan derinlemesine analiz, sürecin muhtemelen Satoshi Nakamoto’ya ait olmadığını ortaya koydu. Bu uzmanlara göre bu işlem, Nakamoto tarafından aşağıdaki 4 nedenden dolayı gerçekleştirilmedi:

1 – Patoshi kalıpları

Cryptocurrency güvenlik danışmanı Sergio Demian Lerner daha önce Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan blokları geliştirdiği bir modelle tanımladı ve buna “Patoshi desenleri” adını verdi. Araştırmanın sonuçları% 100 doğru olmasa da, Lerner bulgularının doğruluğundan emindi. Bugün hareket eden BTC, blok 3654’e ait ve Patoshi modellerine göre, bu blok Satoshi Nakamoto tarafından kazılmadı. Bununla birlikte, Lerner tarafından yürütülen çalışmanın doğruluğunun tartışıldığı belirtilmelidir.

2 – 2009 yılında Satoshi Nakamoto dışında birkaç madenci daha vardı

Şubat 2009’da Satoshi Nakamoto’nun yanı sıra başka madenciler de vardı. Sayıları az olsa da, bugünün transferinin bu madencilerden birinden gelmesi mümkündür.

3 – Aynı kişi tarafından düzenlenen BTC’ler sürekli olarak harcanıyor

3354 numaralı bloğu kazan kişinin, 3350’den 3669’a kadar birçok bloğu kazan kişiyle aynı kişi olduğu tespit edildi. Bu kişi bugüne kadar ürettiği birçok BTC’yi harcadı. Ayrıca, üretilen BTC’lerin bir kısmını kripto para birimi borsası Coinbase’e ve kripto ödeme platformu CoinPayments’a göndermek, gündemdeki kişinin Satoshi Nakamoto olması olasılığını da zayıflatıyor. Coinbase kimlik doğrulaması olmadan kullanılamaz ve böyle bir durum temel olarak Satoshi Nakamoto’nun vizyonu ile çelişmektedir.

4- Bilinen bir Satoshi adresi değil

BTC’lerin taşındığı adres, Satoshi’nin sahip olduğu bilinen bir Bitcoin adresi değildir. Konu hakkında yorum yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Rahatlayın beyler. Satoshi olmama ihtimali çok daha muhtemel. Kanıtlanamamasına rağmen, bu daha önce birkaç kez oldu. Fazla heyecan yapmayın. Sadece bir başka kripto günü. ”İfadelerini kullandı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster