500 Bin Dolar İşlem Ücreti Ödenen Bitcoin Transferindeki Hatanın Sebebi Ortaya Çıktı!

  • Paxos, son zamanlarda tek bir Bitcoin işlemi için ABD doları cinsinden ödenen en yüksek ücret olan 510.000 dolarlık Bitcoin ücret ödemesinin sorumluluğunu üstlendi.
  • Genellikle BTC ağ ücretleri 1 ila 5 dolar arasında ve bazen ağ etkinlikleri yoğun olduğunda 50 dolara kadar değişir, bu nedenle ücret hemen dikkat çekti.
  • Stakefish’in CEO ve Kurucusu Chun Wang, aşırı ödenen BTC ücret işlemi arkasındaki kişinin ortaya çıkıp fonlarını üç gün içinde geri alması gerektiğini bildirdi.

Bir kullanıcının Bitcoin transferi için 510 bin dolarlık bir işlem ücreti ödemesi toplulukta büyük merak uyandırdı; İşlem ücretinin sorumlusu ortaya çıktı.

Bir Kullanıcı Bitcoin Transferi için 19 BTC Ödedi

Şaşırtıcı bir gelişmeyle Paxos, PayPal’ın aşırı yüksek ücretli işlem için suçlandığı ve 500.000 dolarlık Bitcoin ücret ödemesinin sorumlusu olduğu iddiasını kabul etti.

New York merkezli bir blok zincir altyapı şirketi olan ve PayPal USD (PYUSD) ve Pax Doları (USDP) ihraç eden Paxos, son zamanlarda tek bir Bitcoin işlemi için ABD doları cinsinden ödenen en yüksek ücret olan 510.000 dolarlık Bitcoin ücret ödemesinin sorumluluğunu üstlendi.

Hikaye, birkaç blok zinciri uzmanının, nispeten küçük bir Bitcoin transferine (0.074 BTC) bağlı 19.89 BTC’lik olağandışı yüksek Bitcoin ağı işlem ücretini fark ettiğinde başladı. Genellikle BTC ağ ücretleri 1 ila 5 dolar arasında ve bazen ağ etkinlikleri yoğun olduğunda 50 dolara kadar değişir, bu nedenle ücret hemen dikkat çekti.

X (eskiden Twitter) kullanıcısı Mononautical tarafından yapılan bir analize göre, aşırı ödenen Bitcoin ücret işleminin arkasındaki varlık PayPal’dı çünkü işlemin arkasındaki adres, Bitcoin için bir mobil blok gezgini olan OXT’de PayPal olarak etiketlenen bir adresle benzerdi. Bu söylentilerin ardından Paxos, yanlış olduğunu açıklayarak bu açıklamayı yalanladı.

Paxos, büyük BTC ücretinin Bitcoin transferindeki bir bug hatası nedeniyle meydana geldiğini belirtti. Ancak blok zincir altyapı şirketi, transferde yer alan BTC madencilerinden kaybedilen paraları geri alma planları yapmaya başladı. Paxos konu hakkında şunları söyledi:

“BTC ağı ücretini 10 Eylül 2023 tarihinde yanlışlıkla ödedik. Bu sadece Paxos’un kurumsal işlemlerini etkiledi. Paxos müşterileri ve son kullanıcıları etkilenmedi ve tüm müşteri fonları güvendedir.”

Bitcoin Madencileri İadeyi Düşünüyor

Şu anda, Bitcoin madencileri, Paxos tarafından 0.074 BTC transferi için ödenen önemli Bitcoin ağı ücretini iade etmeyi düşünüyorlar. Transferde yer alan madencilik şirketi Stakefish, ispatlanabilir paylaşım blok zincirleri için önde gelen bir doğrulayıcıdır.

Stakefish’in CEO ve Kurucusu Chun Wang, aşırı ödenen BTC ücret işlemi arkasındaki kişinin ortaya çıkıp fonlarını üç gün içinde geri alması gerektiğini bildirdi. Üç gün sonra bir talep yapıldı ancak Wang, Bitcoin ücret fonlarını iade etmeyi düşündüğünden emin değildi. Parayı madenciler ve Paxos arasında bölüştürmesi gerekip gerekmediğini sordu.

Kripto topluluğunun bazı üyeleri fonları madencilere dağıtmayı önerirken, diğerleri fonları Paxos ve madenciler arasında eşit olarak bölmeyi önerdi. Her şeye rağmen, Bitcoin ücret fonlarının kaybı, Paxos’un güvenliği konusundaki endişeleri artırdı.

Kripto altyapı sağlayıcısı ayrıca BUSD stablecoin ihraç ettiği iddiasıyla Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) radarında bulunuyor. Paxos, Kanada ve New York dahil birçok bölgede önemli düzenleyici zorluklarla karşı karşıya.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version