Diğer

  4 -8 Eylül Haftasında Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcılarının Takip Etmesi Gereken Gelişmeler!

  • 28 Ağustos – 1 Eylül haftası sakin bir başlangıç yaptı, Pazartesi günü BTC fiyatı 26.100 dolardan haftaya başladı. Haftanın ilk gününde Binance borsasının, Rusya’dan tamamen çekilme ihtimalini değerlendirdiği bildirildi.
  • Grayscale’in SEC’e karşı açtığı davayı kazanmasıyla birlikte piyasadaki olumlu duygular artış gösterdi. BTC fiyatı bu haberle birlikte 28.142 dolara kadar tırmandı ancak bu fiyata tutunmayı başaramadı.
  • Fox Business çalışanı, SEC Başkanı Gary Gensler’ın 12 Eylül’de ve 27 Eylül’de ifade verececeğini söyledi. Bu ifadelerde spot Bitcoin ETF’leri ile ilgili soruların sorulması muhtemeldir.

  Bitcoin ve kripto para piyasası, zorlu bir haftayı ve Ağustos ayını geride bıraktı; Eylül’ün ilk haftasında yatırımcıları bekleyen gelişmeler nedir?

  28 Ağustos – 1 Eylül Haftasında Neler Yaşandı?

  28 Ağustos – 1 Eylül haftası sakin bir başlangıç yaptı, Pazartesi günü BTC fiyatı 26.100 dolardan haftaya başladı. Haftanın ilk gününde Binance borsasının, Rusya’dan tamamen çekilme ihtimalini değerlendirdiği bildirildi. Günün tek önemli gelişmesi bu oldu ve BTC fiyatı genellikle stabil hareket etti.

  29 Ağustos Salı günü ise BTC fiyatında hareketlenme artış gösterdi, fiyat yaklaşık 27 bin dolar seviyesine yükseldiğinde ise Grayscale’in SEC’e karşı açtığı davayı kazanmasıyla birlikte piyasadaki olumlu duygular artış gösterdi. BTC fiyatı bu haberle birlikte 28.142 dolara kadar tırmandı ancak bu fiyata tutunmayı başaramadı. Aynı günde olumlu diğer bir gelişme ise X’ten geldi; X (Twitter), Rhode Island Currency Transmission lisansı aldı. Bu lisans, kripto para hizmetleri için de kullanılabilmektedir.

  29 Ağustos’ta Grayscale’in SEC’e karşı elde ettiği zaferin ardından ETF analist James Seyffart, bunun kesin bir spot Bitcoin ETF’si onayı olmadığını belirtti ve SEC’in bu karara itiraz etmek için hala 1 aydan fazla süresi var. Kararın açıklandığı gün, SEC’in, sonraki adımlarını belirlemek için Grayscale spot Bitcoin ETF’si ile ilgili mahkeme kararını incelediği bildirildi.

  30 Ağustos Çarşamba günü, Binance Japan, listelediği kripto para sayısını 100’e çıkarmayı planladığını bildirdi. Daha sonra Fox Business çalışanı, SEC Başkanı Gary Gensler’ın 12 Eylül’de ve 27 Eylül’de ifade verececeğini söyledi. Bu ifadelerde spot Bitcoin ETF’leri ile ilgili soruların sorulması muhtemeldir.

  31 Ağustos Perşembe gününe geldiğimizde ise Bitcoin piyasası için en kritik gün yaşandı diyebiliriz. 1 Eylül Cuma günü, BlackRock ve Fidelity de dahil olmak üzere 7 adet spot Bitcoin ETF başvurusuna SEC tarafından bir yanıt verilmesi bekleniyordu ancak SEC, bu ETF’ler için kararını 31 Ağustos’ta açıklamayı tercih etti. SEC, spot Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili kararını açıklamadan önce Bitcoin fiyatında sert düşüşler görüldü ve fiyat 26 bin dolara kadar geriledi.

  SEC, 31 Ağustos’ta spot Bitcoin ETF başvurularını ertelemeye karar verdi. 45 günlük bir inceleme süresi daha eklenmiş oldu. Bu kararla birlikte Bitcoin fiyatı 26 bin dolar seviyesinin altına geriledi. 1 Eylül Cuma günü Bitcoin fiyatı 25.333 dolara kadar düştü.

  Buna ek olarak 1 Eylül’de, Bitwise, Bitcoin ve Ethereum Vadeli İşlem ETF başvurusunu geri çekme talebiyle SEC’e başvuru yaptı.

  4 – 8 Eylül Haftasında Neler Olacak?

  Bitcoin ve kripto piyasası gerçekten zorlu bir haftayı geride bıraktı ve şimdi önümüzdeki gelişmelere odaklanıyor. 4 – 8 Eylül haftası genel olarak kritik gelişmeleri içermiyor, bu yüzden volatilite bu haftada düşük kalabilir.

  4 Eylül Pazartesi günü ABD’de işçi bayramı olduğu için tüm gün tatil olacak ve dolayısıyla ABD borsaları da kapalı kalacak. Pazartesi gününde yüksek volatilite olma ihtimali düşüktür, kripto piyasasının stabil hareket etmesi muhtemeldir.

  6 Eylül Çarşamba günü ABD’de bej kitap yayınlanacak. Bu kitap, ekonomik veriler hakkında raporlar sunmaktadır. FED yetkilileri bu kitabı inceleyerek yorumlarını aktarmaktır. Hafta boyunca bazı FED yetkilileri konuşmalar gerçekleştirecek. 7 Eylül Perşembe gününde ise ABD’deki işsizlik haklarından yararlanma başvuruları açıklanacak.

  Önümüzdeki haftanın önemli gelişmeleri ⚡️#Türkiye #ABD #Bitcoin #BTC $BTC pic.twitter.com/Q778sEq0KJ

  — COINOTAG (@coinotag) September 3, 2023

  Ekonomik gelişmelerin yanı sıra, Coinbase borsası 6 Eylül Çarşamba günü, BarnBridge (BOND), DerivaDAO (DDX), Jupiter (JUP), Multichain (MULTI), Ooki (OOKI) ve Voyager (VGX) coinlerini borsadan delist edecek.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  BitClassic (BCL) Wallet İncelemesi: Güvenli ve Verimli İşlemler İçin En İyi Kripto Çözümü.

  Kripto para meraklıları her zaman güvenilir ve emniyetli cüzdan çözümleri arayışındadır. BitClassic, güçlü güvenlik özellikleri...

  Bitcoin (BTC) Göklere Çıkıyor: Fiyatlar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaşırken Yatırımcı Duyarlılığı Korkudan Açgözlülüğe Dönüşüyor.

  Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir şekilde seyrini sürdürerek yatırımcıları zafer turları mı atıyor yoksa...

  GameSwift G-BUCKS ($GBK)’i Tanıttı: Web3 Oyunlarında Oyun İçi Satın Almaları ve Premium Para Birimini Dönüştürüyor.

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>Oyun sektörü evrim geçirmeye devam ettikçe, web3 oyunlarının yükselişi, oyuncular...