3 Analistten Çok Önemli Bitcoin Analizi!

Bitcoin-BTC-1-1024x576

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son zamanlarda yayınlanan raporlarda, Bitcoin’i (BTC) güvenli bir liman olarak düşünen ve ‘dijital altın’ olarak çevreleyen popülaritenin o kadar basit olmadığını ve insanların hala bu soruda kararsız olduğunu gösterdi.

Goldman Sachs, Arca ve Bloomberg Intelligence’deki analistler, Bitcoin’i bir değer deposu, güvenli liman veya savunma varlığı olarak farklı perspektiflerden tartıştı. Bazıları, bitcoin ve altının mutlaka karşılaştırılabilir olmadığını ve Bitcoin’in hiçbir şekilde savunma amaçlı bir varlık olmadığını savunurken, bir analist bu “yaklaşan dijital rezerv varlığı” için ufukta bir yükseliş görüyor.

bitcoin

Oynaklık Endeksi (Volatility) Risk Çok Fazla!

ABD yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs’ın analistleri, Market Insider tarafından bildirildiği üzere bir notta Bitcoin’in diğer kripto varlıklara rakip olsa bile, altına doğrudan bir rakip olamayacağını ve bunun nedeninin sıklıkla belirttikleri oynaklığı olduğunu savundu.

Ardından şöyle eklediler;

Altın, hisse senetleri gibi diğer riskli varlıklarla rekabet ettiği ölçüde kripto ile de rekabet ediyor. Altını savunma amaçlı bir enflasyon koruması, kriptoyu da riskli bir enflasyon koruması olarak görüyoruz.”

bitcoin
Aylık Bazda Bitcoin Oynaklık Grafiği

Tarihsel olarak bakıldığında altın da en istikrarlı varlık değil

bitcoin
Altın Fiyat Grafiği

Ayrıca, analistlere göre, Bitcoin ve Ethereum (ETH) ve diğer varlıklar arasındaki rekabet, yatırımcıların herhangi birini güvenli olarak göreceği bir varlık haline gelmesini engelleyen şeydir.

Ethereum’un en popüler akıllı sözleşme platformu olduğu göz önüne alındığında, Ethereum’un “şu anda en yüksek gerçek kullanım potansiyeline sahip kripto para birimi olduğu söylenebilir” ve “en sonunda en iyi kripto para birimi olarak bitcoin’i geçebilir” ve eklediler. “Daha güçlü markasına” rağmen Bitcoin’in eksik olduğu şey, belirli gerçek kullanım durumlarıdır. Bununla birlikte, bugün gerçek kullanım durumlarından bahseden ödeme devi Visa, tüketicilerinin yılın ilk altı ayında Visa’nın kripto bağlantılı kartları aracılığıyla dünya çapında 1 milyar ABD dolarından fazla kripto para birimini, mal ve hizmetlere harcadığını söyledi.

Bitcoin yılın en kötü performans gösterenlerinden biri

ABD merkezli yatırım yönetimi firması Arca’nın Baş Yatırım Sorumlusu (CIO) Jeff Dorman, “Bitcoin, dijital varlıklar içinde bile bir “savunma varlığı” değildir” diye yazdı. Defansif varlıklar, daha istikrarlı getirileri olan daha istikrarlı yatırımlardan oluşur – daha düşük risk taşıma eğilimindedirler ve uzun vadede gelir şeklinde daha düşük bir getiri sağlama olasılıkları daha yüksektir, dedi Dorman: “Bu kesinlikle Bitcoin’i tanımlamıyor… hemde hiç.”

Ağır Konuştu

Kamu hizmetleri hisseleri, sağlık hisse senetleri ve ABD Hazineleri gibi savunma amaçlı varlıkların iş döngüsünden bağımsız olarak iyi performans göstermesi beklenirken ve dijital varlık endüstrisinde bu özelliklere sahip şirketler ve projeler varken, Dorman’a göre Bitcoin onlardan biri değil.

“Bitcoin’in dijital varlıklar içinde savunma amaçlı varlık olmadığını anlatı, Bitcoin’in uzun bir atışla YTD (Year to Day)(Yıldan Bugüne) en kötü performans gösteren dijital varlıklardan biri olduğu düşünüldüğünde daha da şok edici olan her sıçramadan daha düşük performans göstermeye devam etmesi (geçen hafta gibi) Bitcoin’in savunduğu tek şey kârdır.”

bitcoin

Bitcoin Merkezi Olmayan Bir Rezerv ve Varlık Deposu

Önceki iki analist görüşlerinde belirli benzerlikler dile getirirken, Bloomberg Intelligence bu tartışmanın tam zıttı olarak ortaya çıkıyor.

Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in küresel olarak kabul edilen merkezi olmayan bir rezerv ve değer deposu olma yolunda göründüğünü söyledi:

“Çoğu ülkede durdurulamaz ve rekabet eden, ilerleyen para arzı, altının ve onun yeni dijital versiyonu olan Bitcoin’in bir koruma sağlamaya yardımcı olduğu bir yarış. Zaman ve sisteme pompalanan önemli miktarda para, Bitcoin’in fiyat artışı için gerekli olan temellerdir.”

Bitcoin 180 Bin Dolar Olmalı!

Ayrıca, Bitcoin’in altının dijital versiyonundan daha fazlası olabileceğini savunan McGlone. Bitcoin’in potansiyel yolu, altının onsunu 100x civarında stabilize etmek ve oynaklığının yavaş yavaş son bulmasıdır.

Bununla birlikte, azalan oynaklığın yanı sıra yükselen bir fiyat yörüngesi, bitcoin’in ana akıma devam eden göçünü takip edecek. dedi ve bitcoin’in kısmi tahsislerin düşük getirili tahvil portföyüne güzel bir katkı olabileceğini ekledi.

bitcoin

Temmuz’dan Sonrası Güzel Olacak

Kripto piyasası muhtemelen yılın ikinci yarısında daha yetişkin bir aşamaya giriyor. Sayın McGlone’e göre, “Bitcoin, 2H’nin başlangıcında destek katmanlarına geri döndü” ve potansiyel olarak düşük tahvil getirilerinden gelen bir miktar makroekonomik yakıtla yukarı yönlü çıkışına devam etme olasılıkları var.

Enerji tüketimi sorunları, Çin’in baskıları ve gecikmiş ABD borsa yatırım fonları (ETF’ler) gibi ikinci çeyrekte Bitcoin’e baskı yapan birincil faktörlerin hepsinin “geçici olduğunu ve çözümlerinin uzun vadede oldukça yükseliş olacağını ekledi. ”

Sen Bitcoin’in geleceği hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda bize belirtmeyi unutma! Yorum yapmak istemiyorsan aşağıda bulunan simgelerden HODL yaptığın veya beğendiğin Coin’i destekleyebilirsin!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster