Diğer

  21 – 25 Ağustos Haftasında Bitcoin ve Kripto Yatırımcılarının Takip Etmesi Gerekenler

  • 14 Ağustos Pazartesi günü, merkez Bankası karşıtı ve Bitcoin destekçisi Başkan Adayı Javier Milei, Arjantin’deki ön seçimleri %31,5 ile kazanması ile başladı. Daha sonra Milei, kripto topluğunda yoğun ilgi ve destek gördü.
  • Coinbase, düzenlemeye tabi kripto vadeli işlemlerini uygun ABD müşterilerine getirmek için FCM Onayı aldı. Bu onay, Coinbase borsasının ABD’de vadeli işlemler sunmasına izin verecek.
  • SEC’in Ethereum Vadeli İşlemler ETF başvurularına onay vermeye hazırlandığı bildirildi. Bu haber biraz da olsa fiyatların toparlanmasını sağladı ancak BTC ve ETH düşük kalmaya devam etti.

  Bitcoin ve kripto para piyasası, zorlu bir haftayı geride bırakarak güzel ve güneşli günleri görme umuduyla yoluna devam ediyor; Önümüzdeki hafta yatırımcıları ne bekliyor?

  14 – 18 Ağustos Haftasında Neler Oldu?

  14 Ağustos Pazartesi günü, merkez Bankası karşıtı ve Bitcoin destekçisi Başkan Adayı Javier Milei, Arjantin’deki ön seçimleri %31,5 ile kazanması ile başladı. Daha sonra Milei, kripto topluğunda yoğun ilgi ve destek gördü. Aynı gün Coinbase borsası Kanada’da hizmet vermeye başladı.

  15 Ağustos Salı gününe geldiğimizde, Avrupa’daki ilk spot Bitcoin ETF’si bugün Jacobi Asset Management tarafından başlatıldı. Bu kripto topluluğu tarafından merakla bir beklenen olaydı ancak bu ETF’nin yoğun ilgi gördüğü pek söylenemez – hacim 2000 doların biraz üstündeydi. Salı günü ayrıca, Binance borsası, işletmelerin kripto ile ödeme almasını sağlayan Binance Connect hizmetini 16 Ağustos’ta kapatacağını açıkladı.

  16 Ağustos Çarşamba günü ise ABD’deki kripto ekosistemi adına önemli bir gelişme yaşandı; Coinbase, düzenlemeye tabi kripto vadeli işlemlerini uygun ABD müşterilerine getirmek için FCM Onayı aldı. Bu onay, Coinbase borsasının ABD’de vadeli işlemler sunmasına izin verecek, ki bu da volatiliteyi artırmaya yardımcı olabilir. Çarşamba günü FED’in toplantı tutanakları açıklandı ve özetlemek gerekir ise, katılımcılar enflasyonun hala çok yüksek olduğunu ve faiz artırımlarının devam edebileceği sinyalini verdi.

  17 Ağustos Perşembe günü, kripto dünyası için çok zor bir gün oldu. Erken saatlerde Grayscale, ETF ekibi için çalışan aradığını bildirdi. Daha sonra Bitcoin fiyatı ani düşüşlere tanık oldu ve önce fiyat 28 bin doların altına geriledi, bu gelişmenin ardından SpaceX’in 373 milyon dolarlık Bitcoin sattığı haberi piyasası salladı ve bununla da kalmadı; Çinli emlak devi Evergrande iflas başvurusu yaptı. Tüm bunların üst üste gelmesi sonucunda Bitcoin’in spot fiyatı 25.166 dolara kadar çakıldı ve şu anda BTC 26.091 dolar seviyesinde işlem görüyor.

  17 Ağustos’taki zorlu gecenin ardından SEC’in Ethereum Vadeli İşlemler ETF başvurularına onay vermeye hazırlandığı bildirildi. Bu haber biraz da olsa fiyatların toparlanmasını sağladı ancak BTC ve ETH düşük kalmaya devam etti. 18 Ağustos Cuma gününde ise Grayscale – SEC davasına ilişkin beklenen karar açıklanmadı ve BTC hafif düşüşler gerçekleştirdi.

  Önümüzdeki Hafta Neler Olacak?

  Kripto para yatırımcıları gerçekten zor bir haftayı geride bıraktı ve önümüzdeki süreçte ne olacağı tüm piyasa katılımcıları tarafından merak ediliyor. Önümüzdeki hafta ekonomik açıdan kritik bir gelişme yok ancak piyasayı etkileyebilecek 2 kritik olay var; bunlardan 1 tanesi Jerome Powell’ın konuşması. 25 Ağustos Cuma günü, FED Başkanı Powell konuşma yapacak, bu konuşma Bitcoin ve kripto piyasası için volatilite yaratabilir.

  Diğer kritik olay ise, Grayscale – SEC davasına ilişkin mahkeme kararı. Bu karar geçtiğimiz hafta bekleniyordu ancak beklentiler karşılanmadı. Şimdi ise gözler 22 Ağustos Salı gününe çevrildi. Grayscale’in lehine bir karar, kripto para piyasası için – özellik Bitcoin – çok olumlu bir olay olacaktır.

  Önümüzdeki Haftanın Önemli Gelişmeleri! ⚡️#Türkiye #ABD #FED #Grayscale #Bitcoin #BTC $BTC pic.twitter.com/QjcNb7PFcI

  — COINOTAG (@coinotag) August 20, 2023

  Ayrıca, 22 Ağustos Salı günü kripto para borsası Binance, SRM, SNM ve YFII coinlerini borsadan delist edecek.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Önemli Bitcoin (BTC) Destekçisi Banka, Ethereum Balinası Olarak Ortaya Çıktı: Dev ETH Varlıklarını Keşfedin!

  DBS Bank, Singapur'un en büyük bankası, bir Ethereum balinası olarak tanımlandı. ...

  Coinbase, Shiba Inu (SHIB), FLOKI ve BONK için Büyük Destek Duyurdu – Kripto Adoptasyonunu Artırıyor!

  Coinbase International, memecoin vadeli işlemler için sadece post modu geçişine başladı. Bu hamle, ani fiyat...

  Emektar Tüccar Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Altını Geçmesini Analiz Ediyor.

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>Bitcoin’un son dönemdeki performansı, traderlar ve yatırımcılar arasındaki ilgi odağı...