Diğer

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  • Geçen hafta, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, daha fazla enflasyon olasılığı ve bir resesyon ihtimalini göz ardı etmemek konusunda uyarıda bulundu.
  • Dimon, yeşil ekonomi, yeniden askerileşme ve enerji krizleri gibi girişimleri desteklemek için artan fonlara küresel düzeyde ihtiyaç olduğunu vurguladı.
  • Blockstream CEO’su Adam Back, dijital altının, yani Bitcoin’in, er veya geç fiziksel altını değer olarak geçeceğine inandığını ifade etti.

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri’

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları ve Varlıklar

  cryptocurrency

  Wall Street endeksleri, 2023 yılının sonuna yaklaşırken büyük bir güç göstermeye devam ediyor, ancak resesyona dair korkular 2024’e girerken altın fiyatını ons başına 2,100 dolara kadar çıkartıyor. Öte yandan, Bitcoin 40,000 doların üzerine çıkarak güçlü kazançlar elde etmeye devam ediyor.

  Geçen hafta, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, daha fazla enflasyon olasılığı ve bir resesyon ihtimalini göz ardı etmemek konusunda uyarıda bulundu. New York’taki 2023 New York Times DealBook Zirvesi sırasında Dimon, çeşitli enflasyon faktörleriyle ilgili endişelerini dile getirerek hazırlıklı olunması çağrısında bulundu. Ekonomik gerilemeye katkıda bulunabilecek faiz oranlarındaki artış potansiyeli konusunda uyardı.

  Dimon, yeşil ekonomi, yeniden askerileşme ve enerji krizleri gibi girişimleri desteklemek için artan fonlara küresel düzeyde ihtiyaç olduğunu vurguladı. Ancak, bu önlemlerin enflasyon baskılarını artırabileceği konusunda uyardı. Enflasyon endişeleri devam ettiği sürece, altın ve diğer emtialar son haftalarda güçlü kazançlar gösterdi. Bloomberg’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, altının muhtemelen diğer emtiaları geride bırakacağını belirtiyor.

  McGlone, altının milenyumun başından bu yana çoğu emtia karşısında üstün performans sergilediğini ifade etti. Maddi fiyatların son zamanlarda toparlanması, metal lehine olan bu belirlenmiş trendi canlandırmış olabilir. Ancak, 2023’ün sonuna gelindiğinde, altın karşısında 2008’den bu yana en uzun seviyelerine ulaştıktan sonra bir düşüş yaşanıyor.

  Bu yıl yüksek faiz oranları ortamında, Bitcoin 2023’te sağlam bir toparlanma sergiledi. Bitcoin fiyatı, yıl başından bu yana %150 artarak 40,000 doların üzerine çıktı. Öte yandan, altın, yıl başından bu yana %16 getiri sağlayarak bir kez daha BTC’nin performansındaki açık bir farkı gösteriyor. Büyük soru ise bu üstünlüğün 2024’e girerken devam edip etmeyeceği ve herhangi bir resesyon durumunda olup olmayacağıdır.

  Bilindiği gibi, altın bir resesyona karşı büyük bir koruma aracıdır, Bitcoin ise bir riskli varlık gibi performans göstermiştir. Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, “Altın bu gece 2,100 doların üzerinde işlem görüyor, tarihinde ilk kez. Bu, Bitcoin’in 40 bin doların üzerinde işlem görmesinden çok daha anlamlı. Altın tamamen çılgına döndü. Belirsiz sularda, Bitcoin’ın sadece yeni bir zirveye ulaşmak için buradan yüzde 60’dan fazla ralli yapması gerekiyor” diyor.

  Blockstream CEO’su Adam Back, dijital altının, yani Bitcoin’in, er veya geç fiziksel altını değer olarak geçeceğine inandığını ifade etti, bu geçişin muhtemelen mevcut yarılanma döngüsü içinde, yaklaşık dört yıl süren bu döngü içinde gerçekleşebileceğini öngörüyor. Back, şu anda bu geçişin gerçekleşmesi için Bitcoin başına yaklaşık 700,000 doların gerekeceğini tahmin ediyor. Bitcoin’ın bazı kişilerin altın varlıklarını satıp Bitcoin’e yatırım yapmasıyla, piyasa değeri kesişimlerine yol açabileceği bir kısmi bir yedek haline gelebileceğini öne sürüyor.

  Enflasyonun Panzehiri Olarak Bitcoin

  Ayrıca, Bitcoin’ın enflasyona karşı bir panzehir olarak görüldüğünü ifade eden Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto paranın Batı medeniyetini genişletmenin anahtarı olarak düşünüldüğünü belirtiyor. ABD’de olası enflasyona karşı kripto paranın bir alternatif olarak görülebileceğini, doğal bir denge görevi görebileceğini düşünüyor.

  Armstrong, kripto paranın ve fiatın bir arada var olabileceğini, USDC gibi sabit paraların bu iki dünya arasında önemli bir rol oynayabileceğini görüyor. Bu geçişin dolar için tamamlayıcı ve uzun vadeli Amerikan çıkarları için faydalı olduğunu düşünüyor. Fikir henüz düşünce aşamasında ve Armstrong, konuyla ilgili çeşitli perspektiflere ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  SON DAKİKA: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin, yıllarca süren zorlukların ardından yeni bir fiyat rekoru kaydederek tüm dikkatleri topladı; Bitcoin'in zorlu yolculuğu!

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  SON DAKİKA: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin, yıllarca süren zorlukların ardından yeni bir fiyat rekoru kaydederek tüm dikkatleri topladı; Bitcoin'in zorlu yolculuğu!

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.