Ana SayfaHaberMart 2023'te Satın Alınabilecek En İyi 10 Yapay Zeka Hisse Senedi

Mart 2023’te Satın Alınabilecek En İyi 10 Yapay Zeka Hisse Senedi

-

Mart 2023’te satın alınacak en iyi 10 AI hissesi, küresel yapay zeka pazarının çeşitli sektörlerdeki teknoloji talebinin artmasıyla öngörülen önemli ölçüde genişlemesi bekleniyor. Yapay zeka uygulamalarının oluşturulması ve geliştirilmesi için harcanan para, bu şirketlerin AI teknolojisine erişimi artırmaya çalışmasının da Mart 2023’te AI hisselerinin piyasanın gelişimini sürükleyeceği öngörülüyor.

1. Microsoft Corporation

Telekom uygulaması Skype için AI destekli Bing’i tanıttı. Q2 düşükten sonra, EPS büyümesi beş çeyrekte her birinde artış bekleniyor. Bu, daha az karşılaştırmalar, yüksek fiyatlar, daha düşük döviz karşıtı rüzgarlar ve yavaş çalışan maliyetlerden kaynaklanıyor. Şirketin bulut ve genel altdan yukarı brüt kar marjı modellerini geliştirmesiyle, Q3 hedeflerine ulaşmak mümkün olduğunu düşünüyor.

2. Amazon.com

E-ticaret, bulut bilişim, internet reklamları, dijital akış ve yapay zeka gibi konular kapsamaktadır. Amazon Web Services (AWS), iş ihtiyaçlarına uygun en kapsamlı makine öğrenimi ve yapay zeka hizmetlerini sunmaktadır. Şirket, yıllık bazda %8,6’lık bir artışla Wall Street beklentilerini $3.43 milyar olarak aşan 149,2 milyar dolarlık Q4 geliri açıkladı. Amazon.com.

3. Meta Platforms

19 Şubat’ta Instagram ve Facebook için Meta Certified tanıtıldı. BofA’ya göre, Meta Platforms, Inc., yıl sonuna kadar 2023 veya 2024’ün başına kadar 12 milyon aboneye ulaşabilir. BofA, Meta’nın rakiplerinden daha büyük bir izleyici kitlesine ve yaratıcılar için daha yüksek gelir olanaklarına sahip olduğunu düşünüyor.

4. NVIDIA Corporation

NVIDIA Corporation hisseleri, Şubat çeyreği için beklenenden daha iyi sonuçlar açıkladıktan sonra $245’den $300’e yükseltildi.

5. Accenture plc

Wells Fargo analisti Jeff Cantwell, 30 Ocak’ta Accenture plc’ye Eşit Ağırlık tavsiyesi ve 289 dolarlık bir fiyat hedefi verdi.

6. Intel Corporation

Morgan Stanley analisti, Intel Corporation’u Dengesizden Eşit Ağırlığa yükseltti ve fiyat hedefini $29.50’den $28’e indirdi. Son 2022’de ve yılın bu yana maliyetli olan hissenin yanı sıra, temettü azaltımının olumsuz etkisiyle birlikte, şirketin mevcut hisse seviyelerinin dengeli risk-ödül senaryosunu sunmakta olduğunu düşünüyor.

7. International Business Machines Corporation

International Business Machines Corporation, 10 Şubat’ta kayıtlı olan hissedarlara 10 Mart’ta ödenmesi planlanan önceki yıllarda aynı olan $1.65’luk bir çeyreklik temettü açıkladı. 2023 için en iyi yapay zeka şirketlerinden biri.

8. Baidu

Baidu, Inc 22 Şubat’ta piyasa beklentilerini $0.16 olarak aşan $2.21’lik non-GAAP EPADS ve $170 milyonluk beklentileri aşan 4.8 milyar dolarlık gelir bildirdi. Nett nakit akışı 859 milyon dolar, iQIYI dışında net nakit akışı ise 736 milyon dolar olarak gerçekleşti.

9. SentinelOne

Wells Fargo analisti Andrew Nowinski, 21 Şubat’ta SentinelOne, Inc.’i Aşırı Ağırlıktan Eşit Ağırlığa düşürdü ve 18 dolarlık bir fiyat hedefi verdi.

10. EPAM Systems

Barclays, 21 Şubat’ta EPAM Systems, Inc.’e Aşırı Ağırlık derecesinde bir tavsiye verdi ve Q4 kazançlarının açıklanmasından önce fiyat hedefini $400’den $380’a indirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makalede yer alan hisse senetleri yatırım tavsiyesi değildir. Araştırma yapay zeka odaklı büyük firmaları kapsamakla birlikte, kayıp veya kazançtan CoinOtag sorumlu değildir. Yatırımcılar kendi araştırmalarını yapmalıdır.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler