Pazar, Mart 7, 2021

2021’de Cardano İçin Neler Geliyor?

Charles Hoskinson’a göre, Voltaire, Hydra, Ouroboros Omega, IELE ve Daedalus 2, 2021’de Cardano için piyasaya sürülecek. Ayrıca, IOG CEO’su “tonlarca dApp” vaat ediyor.

Cardano (ADA) fiyatı 2021’e inanılmaz bir başlangıç ​​yaptı. ADA’nın 01 Ocak’ta hala 0.18 $ ‘dan işlem görmesinin ardından, fiyat kısa bir süre için 1.20 $’ ın üzerine çıkmayı başardı. Bununla, ADA sadece yılın başından bu yana 10x işaretini aşmakla kalmadı, aynı zamanda 4 Ocak 2018 tarihinden itibaren 1.15 $ olan tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Fiyat için önemli bir itici faktör kuşkusuz güçlü kalkınma ilerlemesinin yanı sıra Afrika’dakiler de dahil olmak üzere ortaklıklar ve projeler hakkında boru hattındaki duyurulardı. Shelley döneminden Goguen’e geçişle birlikte Cardano, yerel jetonları da destekleyecek akıllı bir sözleşme platformu olacak. Binance Akıllı Zincirinin DeFi sektöründeki son başarısının ve müteakip pompalama BNB fiyatının gösterdiği gibi, DeFi, Cardano için de büyük bir faktör olabilir.

Cardano’nun mucidi Charles Hoskinson geçtiğimiz haftalarda defalarca DeFi’nin büyük bir potansiyel sunduğunu vurguladı, bu yüzden IOG buna odaklanacak. Emurgo CTO’su Nicolás Arqueros’un Kasım ayında ana hatlarıyla belirtildiği gibi, Cardano, genişletilmiş UTXO modeli aracılığıyla “milyonlarca kullanıcının” DeFi uygulamaları için ölçeklenebilirlik elde edecek.

2021’de Cardano için sırada ne var?

Hoskinson’ın listesindeki ilk öğe – akıllı sözleşmeler – şaşırtıcı değil, çünkü üç sert çatal birleştirici etkinliğinin sonuncusu olan “Alonzo”, geliştiricilerin ana ağda yerel belirteçler ve akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanıyan Goguen’in tam etkinleştirmesini tamamlayacak.

Daha da ilginci, Cardano’nun beşinci ve son dönemi olan “Voltaire”. Voltaire dönemi, Cardano ağının kendi kendini idame ettiren bir sistem haline gelmesi için gereken son parçaları sağlayacaktır. Bir oylama ve hazine sisteminin uygulanması yoluyla, ağ katılımcıları, ağın gelecekteki gelişimini etkilemek için katılım ve oy haklarını kullanabilecekler. Sonuç olarak, Cardano tamamen merkezi olmayan bir hale gelecek.

Ek olarak, Hoskinson “çok sayıda Hydra aksiyonu” vaat ediyor. Hydra, Cardano ağına saniyede bir milyondan fazla işlemle ölçeklenebilirlik sağlayacak bir katman 2 çözümüdür.

Atala PRISM, kişilerin kişisel verilerine sahip olmalarına ve kuruluşlarla sorunsuz, özel ve güvenli bir şekilde etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyan IOG’nin merkezi olmayan bir kimlik çözümüdür. Alan McSherry’nin Ekim 2020’de açıkladığı gibi, IOG’nin Prism ile ilgili “30’dan fazla potansiyel fırsatı” var.

Ouroboros Omega, Hoskinson iki hafta önce “IOG’nin son 6 yılda sahip olduğu tüm fikirlerin bir araya geldiği” yeni bir fikir birliği algoritmasıdır.

IELE, tahmini 60.000 Solidity geliştiricisiyle Ethereum’dan daha fazla geliştiriciyi ekosistemine çekmek için potansiyel olarak “23,6 milyon geliştirici” IOG’yi hedefliyor. IELE, akıllı sözleşmeleri çalıştıran ve doğrulayan Cardano için özel bir sanal makinedir. Ayrıca, blockchain geliştiricileri için insan tarafından okunabilir bir dil sağlar. Cardano’nun geliştirici web sitesi söylemeye devam ediyor.

IELE, Ethereum’da Solidity akıllı sözleşmeleri yazmanın doğasında bulunan güvenlik ve doğruluk endişelerini gidermek için resmi yöntemler kullanılarak tasarlandı. IELE’de akıllı bir sözleşme yazdığınızda, daha güvenlidir ve doğruluğu doğrulamak daha kolaydır. Kullanımı kolay ve okunabilir bir dil yapısından yararlanırsınız ve genel performans iyileştirilir.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.13dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22