2020’de XRP satın alınır mı? Ripple’nin olumlu ve olumsuz yanları

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

2020’de XRP satın alınır mı sorusundan önce Ripple’nin XRP’sinin değerinin, 2017 yılında başlayan ve anıları süsleyen dev boğa piyasasında 3.5 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ele alalım. Ancak o zamandan beri derin bir ayı pazarına girdi ve 0.12 dolar seviyelerine kadar düştü. Peki satın almak ne kadar mantıklı bir karar olur?

2020’de XRP satın alınır mı?

Bu büyük dip ve tepe fiyatlar yatırımcıları zengin yapabilir veya tüm varlıklarını kaybettirebilir. Bu uçurum şu soruyu akla getiriyor: 2020’de XRP satın alınır mı, bu mantıklı bir karar mı?

Ripple’dan bir yetkili bu soruya cevap olabilecek -en azından- bazı bilgileri paylaştı. Ripple Inc.’in üst düzey yöneticisi Josh Lin, XRP’nin hem iyi bir yatırım aracı hem de kötü bir yatırım aracı olduğunu düşündüğünü söyledi.

XRP Neden İyi Bir Yatırımdır?

Lin, Ripple yatırımı yapmak isteyen bir kişinin XRP’nin henüz halka açık olmadığı için Ripple’a değil, XRP defterinde çalışan dijital bir varlığa yatırım yapacağını açıkladı.

XRP’nin neden iyi bir yatırım olduğunu düşündüğüne gelince, Lin, Ripple’ınn XRP eko sistemine aktif olarak fayda ve hacim getirdiğini belirtti. Teorik olarak, bu XRP’nin gerçek değerini arttırmalı. Ancak Josh, alım / satım fiyatının bunu yansıtıp yansıtmadığını bilmediğini söyledi.

Bir varlığa yatırım yaparken en önemli şeyin projenin arkasındaki ekibin yetkinliği olduğunu belirten Lin, “XRP” ekibinin şimdiye kadar çalıştığı “en parlak ve en mütevazı insanlar” olduğunu söyledi.

XRP Neden İyi Bir Yatırım Değildir?

XRP’nin neden iyi bir yatırım olmadığı konusunda Lin, XRP etrafında düzenleyici bir netlik olmadığını belirtiyor.

Şu anda, ABD Menkul Kıymetleri ve Emtia Borsası (SEC), XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırıp sınıflandırmayacağının muallakta olduğundan ötürü bir bulunıklığın söz konusu olduğunu söylüyor. Ripple şu anda, şirketin kayıtlı olmayan menkul kıymetler sattığını iddia eden çok sayıda sınıf davası ile karşı karşıyadır. Böyle bir sınıflandırma hem Ripple hem de XRP üzerinde zararlı sonuçlar doğurabilir.

Bunun da ötesinde, genel olarak kripto endüstrisinde henüz emekleme döneminde olduğu gibi birçok düzenleyici belirsizliğin de var olduğu aşikardır.

Hafifletici faktörler

Lin, bir Ripple çalışanı olmasına rağmen, gelecekte XRP’nin fiyatının ne olacağını bilmediğini kabul ediyor. Bu nedenle, yalnızca güvenli tarafta olduğuna güvendiği beş kripto para birimi ile sepet oluşturmak için biraz sermaye ayırdığını açıkladı.

Bu çeşitliliğin XRP ve kripto para birimi endüstrisine bir bütün olarak yatırım riskini azaltmaya yardımcı olduğunu belirtti.

Buna ek olarak, Lin, kripto pazarının hala emekleme döneminde olduğunu düşündüğü için en iyi risk / ödül profillerini sunan uranyum gibi kripto endüstrisi dışında başka karlı fırsatlar da öneriyor.

2020’de XRP satın alınır mı alınmaz mı buna kimse net cevap veremese de, şirket haberleri ve analizler ile bu konu hakkında fikir yürütülebilir ve bu konu YTD.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster