2020 Yılında Yatırım Yapılabilecek 10 Kripto Para Birimi

kripto para testi
kripto para testi

Kripto para piyasası Bitcoin (BTC) olmadan karşılaştırılamaz. Ancak bu, portföyünüzü bu ilk 10 ile genişleterek paranızı iyi kullanamayacağınız anlamına gelmez. İşte yatırım yaparken kullanabileceğiniz 10 kripto para birimi

Apollo Para Birimi (APL)

Apollo Para Birimi, en gelişmiş blok zinciri üzerine inşa edilen Apollo blok zinciri, bu listedeki ilk ve en gelişmiş kripto para birimidir. APL, zengin özelliklere sahip bir belirteçtir ve oluşturmak için herhangi bir kodlama arka planı gerektirmez. Apollo, atomik swaplar ve güncelleyici, uyarlanabilir düğüm senkronizasyonu gibi tescilli teknolojiden yararlanır.

APL, en hızlı kripto para birimidir ve sınırsız depolama sunan bir dApp platformuna güç sağlayan tek araçtır. APL, ölçeklenebilirliği, güvenliği ve veritabanı düzeyinde parçalanması nedeniyle birçok uygulama sağlar. Sahipleri bunu hem özel hem de kamu işlemlerinde kullanabilirler.

Gold Secured Currency (GSX)

Gold Secured Currency, APL ile aynı özellikleri sunan Apollo blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. GSX, sahiplerine yıllık temettü sağlayan kuantum teminatlı tek sabit madeni paradır. Altın ve altın bakımından zengin büyük bir kalabalık tarafından desteklenmektedir. Kripto para sahipleri, şirketin tüm varlıklarının yararlanıcıları olacak.

Kripto para biriminin ön satışı şu anda mevcut, ancak sona erdikten sonra satılmayan kripto para birimlerinin yarısı yanacak ve kalan değer GSX’e taşınacak. Dahası, GSX, altın rezervlerinin büyüklüğü arttıkça değerde büyüme öngörüyor. Bu varlıklar, üçüncü şahıslar tarafından sürekli olarak denetlenecektir.

Ethereum (ETH)

Ethereum, blockchain üzerinde çalışan akıllı bir sözleşme platformu ve programlama dilidir. Ethereum’un ağını çalıştıran DApp’ler, platformda uygulama geliştirmek ve çalıştırmak isteyenler tarafından aranan yerel bir token olan ETH üzerinde çalışır. ETH’nin değer kazanmasının bir başka yolu da dijital para değişimidir.

ChainLink (LINK)

Chainlink, akıllı sözleşmeler ile ağın dışından gelen veriler arasındaki bağlantıyı kolaylaştıran merkezi olmayan bir veri besleme hizmeti olan oracle ağıdır. LINK, düğüm operatörleri için ödemelerde kullanılan bir jetondur. Ayrıca ağ üzerinden işlemleri de kolaylaştırır. Chainlink, verilerin bütünlüğünü ve doğruluğunu koruyacağını görecek başarılı bir ortaklık kuruyor.

VeChain (VET)

VeChain, blockchain kullanarak tedarik zinciri yönetimini iyileştiren bir projedir. Platform, dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak bilgi akışını kolaylaştırır. VeChain Token (VET) ve VeChainThor Energy (VTHO), ağdaki iki yerel token. İşlemlerde VET kullanılırken, işlemlere güç veren gaz olarak VTHO kullanılır.

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token, reklam görüntülemeyi ödüllendirir. Kullanıcıların dikkatini ticarileştirmek için Ethereum’un blok zincirini ve özel bir web tarayıcısını kullanır. BAT, reklam hizmetlerini alan tarayıcıda para birimi olarak kullanılır. Reklamcılar, yayıncılar ve kullanıcılar arasında değiş tokuş edilmek üzere tasarlanmıştır.

Cardano (ADA)

Cardano, akıllı sözleşmeler geliştiriyor; Hakemli bir projedir. Tamamlandığında platform ölçeklenebilir, özel ve güvenli olacaktır. Ayrıca ademi merkeziyetçiliği de kolaylaştıracak. ADA, Cardano’ya güç verecek ve işlemlerde ve ağdaki işlemi teşvik etmede kullanılacak yerel belirteçtir.

Dogecoin (DOGE)

2017’deki kripto para çöküşüne katılmak için mütevazi başlangıçlardan yükselen Dogecoin; Eşler arası, açık kaynaklı bir projedir. DOGE, balon olarak patladıktan sonra değerinin çoğunu kaybetti, ancak bu parayı Twitter’da kullanan sadık kullanıcıları var.

Tron (TRX)

Tron, içerik dağıtım kanalını bozmaya çalışan bir projedir. Proje, aracıları ortadan kaldırarak içerik oluşturucuları tüketicilere bağlayacak. TRX, tüketicilerin içeriğe doğrudan içerik oluşturuculardan erişim satın almak için kullanacakları belirteçtir.

Stellar (XLM)

Stellar, para transferi hizmetlerini kolaylaştıracak bir döviz değişim platformudur. Ağ, kripto para birimi uygulamalarını döviz bozdurma sürecine entegre ederek işlemleri saniyeler içinde kolaylaştırır. Stellar Lumens (XLM), sisteme güç verecek olan kripto paradır.

Sonuç

Bitcoin her yerde bulunurken, başka umut verici olanlar da var. Bunlar Bitcoin fiyat hareketlerine duyarlı olabilir ancak yine de değerli yatırımlardır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. CoinOtag, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. CoinOtag, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.