Salı, Ocak 26, 2021

2020 ETH Fiyat Performansı Nasıl Şekillenecek?

2020 ETH Fiyat performansı

Analistlere göre ETH Fiyat Performansı, 2020 yılında güçlü bir ivme kazanmak için hazır! Fiyat açısından değerlendirildiği zaman Ethereum’un 2019’da çok parlak bir yıl geçirmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bitcoin eğitimcisi Jimmy Song tarafından yapılan bir analize göre, en büyük ikinci kripto para birimi, bugüne kadar ABD doları karşısında %18 değer kaybetti ve bu da Bitcoin’in 2019’daki sergilediği yaklaşık %85 kazançla tam bir tezat oluşturuyor. İşte 2020’nin ilk ETH Fiyat yorumu!

Kripto para piyasası her ne kadar tahmin edilemez gibi gözükse de, yatırımcılara avantaj sağlayan çeşitli teknik modeller bulunmakta. 0Chain ve Arturo Capital’da çalışan Feebs isimli bir Twitter kullanıcısı geçtiğimiz günlerde bu modellerden birine dikkat çekti ve son dört yıl için her Ocak ayında önemli ETH fiyat çizelgelerinin oluştuğunu dile getirdi. Örneğin, 2017 Ocak ayı, Ethereum’un 7 dolardan 1.400 dolara çıkmasını sağlayan hareketin başlangıcıydı..

Bunun yanında Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda yatırımcı olan Michael Van De Poppe yaptığı açıklamalarda, altcoin piyasasının dibi gördüğünü ve artışa hazır olduğunu dile getirdi. Poppe’a göre yukarıya doğru güçlü bir hamle gerçekleşebilir..

Öte yandan ünlü kripto para analist Dave The Wave de Ethereum’un artık dibi gördüğünü ve Moving Average Convergence Divergence (MACD) göstergesinin artış sinyalleri verdiğini ifade ediyor.

Ethereum İçin Sayılı Gün Kaldı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), kritik bir güne yaklaşırken %1,21’lik bir yükseliş de yaşıyor. ETH ağı 1 Ocak tarihinde Muir Glacier isimli bir hard fork’u hayata geçirecek ve bu güncelleme ağın zorluk bombası olarak bilinen ek güncellemesini uzun süre daha erteleyecek.

Teknik Göstergelerde 2020 ETH Fiyat Performansı

Teknik göstergeleri görmezden gelseniz bile, Blockchain’in temel eğilimi oldukça olumlu. Ethereum’un 2019 uzun vadede ETH talebini desteklemesi gereken olumlu teknik ve benimsenme ile ilgili gelişmeler yaşadı.

Ayrıca Ethereum 2019 yılında DeFi (merkezsiz finans) konusunda da çok önemli adımlar attı. Bunun yanında olumlu gelişmelerle benzer bir şekilde, 2019 kurumların Ethereum’a ilgi göstermeye başladığı bir yıl oldu.

coinotag.com‘dan Coin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18