Çarşamba, Ocak 27, 2021

2020 ABD Başkanlık Adayı Andrew Yang Kripto Para Çağrısında Bulundu!

2020 ABD Başkanlık adayı Andrew Yang, kripto para teknolojisine yönelik tek bir regülasyon modeli getireceğini vaat etti.

2020 ABD Başkanlık Adayı

2020 ABD Başkanlık adayı olan Andrew Yang, daha önce de kripto para birimleri ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Yang yeni yayınlanan bir açıklamasında seçilmesi durumunda kendi döneminde kripto para birimlerine çok farklı yaklaşılacağını belirtti.

2020 ABD Başkanlık Adayı Kripto Paralardan Yana

Kripto para yatırımcılarının ellerindeki parayı kullanmak istediklerini belirten Andrew Yang, buna rağmen sert regülasyonlar nedeniyle engellendiklerini ifade etti. ABD içerisindeki kripto para regülasyonlarının belirsiz, belirli olanların ise sert olduğunu vurgulayan başkan adayı, bunların değişmesi gerektiğine dikkat çekti.

Yang’ın kendi döneminde uygulamayı hedeflediği model ise eyalet eyalet değişen değil, direkt olarak bütün ülkede kullanılabilecek tek bir regülasyon olarak duyuruldu. Bu da farklı eyaletlerde kripto para yatırımcılarının maruz kaldıkları riskleri minimuma indirip daha güvenli bir yatırım ortamı oluşturabilir.

Yang konu hakkında yaptığı regülasyon açıklamasında şunlara değindi:

“Bizim ihtiyacımız olan şey kripto paralar hakkında ülke çapında tek bir regülasyon modeli. Şu an için eyaletten eyalete değişen farklı regülasyonlar yüzünden sorunlar yaşanıyor ve bunun değişmesi gerekiyor.”

ABD Başkanı Donald Trump daha önce kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Trump, lider kripto para birimi Bitcoin ‘i (BTC) eleştirip, bunun gerçek bir para birimi olmadığını ifade etti. Trump’ın bu açıklaması ilginç bir şekilde BTC ’ye yaradı ve Bitcoin fiyatı o tarihlerde hafif bir yükseliş ivmesi bile yakaladı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34