Pazartesi, Ocak 25, 2021

Bithumb’tan 12.5 Milyon Dolarlık Ripple ( XRP ) Transfer Edildi!

12.5 Milyon Dolarlık Ripple

12.5 Milyon Dolarlık Ripple ( XRP ) Transferi – 2019’da Ripple ürünlerini ve hizmetlerini benimseyen sayısız finansal kuruma rağmen firmanın kendi kripto para birimi XRP, yatırımcıları büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı. Birçok yatırımcı XRP’de pozisyon almakla açıkça ilgilenmiş olsa da, fiyat son 12 ayda yüzde 46’dan fazla düştü. 2019 yılında Ripple ile ilgili birçok haber paylaşıldı. MoneyGram ortaklığı ve büyük satın alımlar ile XRP yatırımcıları sürekli fiyatın da bu doğrultuda artmasını bekledi.

12.5 Milyon Dolarlık Ripple Transfer

Ancak bugün Twitter’daki büyük kripto para birimi işlemlerini paylaşan bir hesap olan Whale Alert (@whale_alert), 64.000.000 XRP’nin Bithumb borsasından bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildirdi. Bugünün fiyatları ile değerlendirildiğinde işlemin toplam dolar değerinin neredeyse 12.5 milyon olduğu görülüyor.

Bunun yanında kripto para piyasası analisti ve Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, düşük fiyat performansının coin’in “tokenomisi” ile ilgili iki faktörün sonucu olduğuna inanıyor.

Greenspan hala hem XRP hem de Bitcoin üzerinde genel olarak yükseliş beklentisinde olsa da Ripple’ın elinde tuttuğu XRP’ler ile dumping yapmasının ve finansal kurumların Ripple hizmetlerini kullanmak için hiç XRP satın alması gerekmediğinin varlığın zayıf performansına katkıda bulunduğunu savunuyor. Bilindiği gibi şirket hala önemli sayıda XRP’yi kontrol ediyor ve bu eğilimin yeni yıla da devam etmesi muhtemel görünüyor.

Öte yandan Greenspan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Herhangi bir ayda 1 milyar token satabilirler. Bu tek başına, pazardan bağımsız olsun ya da olmasın pazarın ruhuna zarar verebilir.

Ripple’ın Hizmetleri

Greenspan için fiyat artışını sınırlayan ikinci faktör; Ripple hizmetlerini kullanmayı tercih eden şirketlerin ağın yerel kripto para birimi olmadan da bu hizmetler faydalanabilmesi… ağı bir şekilde kullanan bankaları listeleyen Rppl.info’ya göre, ezici bir çoğunluk XRP’ye dayanmayan gerçek zamanlı bir brüt ödeme sistemi xCurrent‘i kullanıyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39