103 Yıllık Banka Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor

cowen
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüzyıldan uzun bir süre önce kurulmuş bağımsız bir Amerikan yatırım bankası olan Cowen Inc., kripto saklama işine girmek için en son ana akım finansal hizmetler şirketi olmaya hazırlanıyor.

Cowen, Standard Custody and Trust Company ile bir ortaklık imzaladı. İşbirliği, aynı zamanda, Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz’ın yönetim kurulunda yer aldığı Standard’ın ana şirketi PolySign Inc.’e 25 milyon dolarlık bir yatırımı da içerecek.

Cowen’e göre, kurumsal yatırımcılar arasında kripto maruziyetine yönelik artan bir talep var ve CEO Jeffrey Solomon şunları söyledi:

Kurumsal müşterilerimizin çoğunun kamburluğun üstesinden gelmesine ve dijital varlıkların alım satımına başlamasına yardımcı olacağız.

Koruma fonları ve varlık yöneticilerinin yasalar gereği müşterinin varlıklarının tanınmış gözetim hizmetleri tarafından tutulması gerektiğinden, gözetim, kripto sahnesine kurumsal giriş için önemli bir engel olmaya devam ediyor. Solomon konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Güvene dayalı bir kurumsal yatırımcıysanız, bir anda erişebileceğiniz net bir gözetim zinciri olmayan herhangi bir varlığa yatırım yapmanız için çıta son derece yüksektir. Varlık sınıfıyla ilgili bir fikriniz olsa bile, velayeti gösteremezseniz, o zaman takas edemezsiniz.

Son zamanlarda, bazı ABD bankaları kripto saklama alanına girmeye başladı. 4.9 trilyon dolarlık varlıkları yöneten Fidelity, 2019’da kripto para saklama ürününü piyasaya sürdü ve daha önce bildirildiği üzere kapsamını Asya’ya kadar genişletti. Cowen’in 25 milyon dolarlık yatırımı, kripto para birimlerinin kurumsal olarak daha fazla benimsenmesini sağlayan ürünler yaratmaya doğru ilerlerken PolySign için 53 milyon dolarlık bir finansman turunun bir parçası. PolySign’ın Standard Custody iştiraki de kısa süre önce New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından sınırlı amaçlı bir tröst şirketi olarak çalışmak için onay aldı.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!