Çarşamba, Ocak 27, 2021

ZCoin (XZC)

ZCoin (XZC) Nedir ?

Zcoin Nedir ?

 • Kripto para piyasasındaki yatırımların bir hesaptan başka bir hesaba güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlayan ve aktarım esnasında gizliliği önemli ölçüde arttıran bir teknoloji olarak ortaya çıkan Coindir.
 • Geliştiricileri, gelecekte ülkelerin ithalat ve ihracat işlemlerinde bu kripto para birimini kullanacağını düşünmüşlerdir ve bu nedenle bu parayı geliştirmişlerdir.
 • Gelecekte ZCoin’in güvenlik açısından çok önemli bir yere sahip olması beklenmektedir. Zcoin bu transferleri yaparken, yapılan işlemleri uçaklardaki kara kutular gibi özel ve gizli bir deftere kaydeder. Firmalar gerektiğinde işlemlerini bu özel protokol ile gözden geçirebilirler. 
 • Bitcoin sistemindeki gizliliğin eksik ve boş kalan yönlerini doldurmak için tasarlanmış olan bir kripto paradır. Tam ismi Zero Coin olarak adlandırılmaktadır. Ancak Genellikle XZC olarak kısaltılmış adı ile kullanılır.
 • İlk olarak 2015 yılında Moneta adı ile piyasaya çıkan ZCoin, 2016 yılında fonksiyonel olarak işlemlerine başlamıştır.
Zcoin

Bitcoin ve XZC Arasındaki Farklar

Bitcoin ile yapılan işlemlerde, kullanıcıların adres bilgilerine ulaşmak mümkündür. Bunlar, Bitcoin blok zinciri yöntemiyle kolaylıkla öğrenilmektedir. Yapılan belirli işlemlerde güvenlik tehdidi oluşturan kişilerin adreslerine bağlanmak mümkündür. XZC işlemlerin anonim hale gelmesi için tasarlanmıştır. XZC işlemlerde yüksek gizliliğe önem verir ve bu vaatle icat edilmiştir. Bitcoin blok zincirinde, işlemler kamuya açık olduğu için kimin ne kadar alım satım yaptığı herkes tarafından görülmektedir. Ancak, XZC diğer diğer kripto para birimlerine göre biraz daha farklı çalışmaktadır. ZCoin’de işlem geçmişleri tamamen ortadan kaldırılır.

ZCoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

ZCoin madenciliği yapmak için bilgisayarların işlemci gücü ya da ekran kartları ile kazım yapılmaktadır. 21 milyon adet üretilecek olan ZCoin’de her dört yılda bir ödül yarılanması (Halving)olmaktadır. İlk dört seneki madencilerin kazandığı ödüllerin % 20’si kuruculara gidecek, daha sonraki yıllarda ödüllerin tamamı madencilere gidecektir. ZCoini diğer kripto paralardan ayıran en büyük özelliği çok karmaşık bir altyapıya sahip olmasıdır. Bu nedenle yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Zcoin madenciliği, Bitcoin madenciliğine göre daha fazla zaman, daha fazla bellek ve bilgi işlem gücü gerektirir. Bu nedenle biraz dezavantajlıdır diyebiliriz. İşlemleri gerçekleştirmek için gereken bilgi işlem kaynakları, kanıtların blok zinciri dışında tutulacağından endişelere mahal vermektedir. ZCoin, finansal işlemlerin yapılması sırasında tam bir gizlilik isteyen kullanıcılar için en iyi sistem olmayı hedeflemektedir.

Zcoin Satın Al

Bugün(02.01.2020) için Zcoin (XZC) fiyatı $16.453.189 24 saatlik ticaret hacmiyle $2,87 şeklindedir. Fiyat son 24 saatte -4.1% azalmıştır.9,2 Milyon coin dolaşım arzına ve maksimum 21 Milyon coin arzına sahiptir.Zcoin ticareti olan en aktif borsa Binance borsasıdır.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.82
  THYAO.IS₺12.53
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.32
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19