Salı, Kasım 24, 2020

Zcash’te (ZEC) ilk yarılanma gerçekleşti: Bundan sonra ne olacak?

Gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’de (ZEC) ilk blok ödülü yarılanması veya İngilizce eşdeğeri yarılanma dün gerçekleşti. 2016 yılından bu yana piyasada bulunan kripto para birimindeki blok ödülleri artık 6.25 ZEC yerine 3.125 ZEC oldu.

Zcash blok zinciri, tıpkı Bitcoin gibi madencilik ödülleri yaklaşık dört yılda bir yarıya indirilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, aşırı arzın neden olduğu olası enflasyonu önlemek için yapılır. coinleri ve madalyonun değerini korumak.

Halving İle ne değişti?

Bu arada, Zcash geliştiricileri de ilk yarılanma ile önemli bir güncelleme yayınladılar. Kripto paranın beşinci büyük güncellemesi olan bu değişiklikle birlikte birçok eleştiri alan “Kurucu Ödülü” mekanizması kaldırıldı. Canopy adlı son güncellemeden önce, madencilik ödüllerinin yüzde 20’si, kripto para birimini geliştiren Electric Coin Company, Zcash Foundation ve Zcash’in ilk kurucuları arasında paylaşılıyordu. Madenciler yine blok ödüllerinin yüzde 80’ini almaya devam edecek. Yeni sistemde yüzde 20’nin yüzde 8’i, üçüncü taraf geliştiricileri desteklemeyi amaçlayan Büyük Hibe Fonu’na gidecek. Yüzde 7 Electric Coin Company’ye ve yüzde 5 Zcash Foundation’a aktarılacak.

Bir sonraki blok ödül yarılanması 2024’te gerçekleşecek. Blok ödülleri bu yarılanmada 3.125’ten 1.5625’e düşürülecek.

Zcash, yarılanmanın ardından 63 $ civarında işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,156.47dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30