Cuma, Kasım 27, 2020

Yüzde 40 ve üzeri 8 Hisse Senedi Tavsiyesi – (5.11.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki negatif seyre rağmen yurtdışı borsalardaki eğilime paralel günü %1,47 yükselişle 1.167,65’den kapattı. ABD seçimleri tamamlanırken, sonuca ilişkin belirsizlik devam ediyor. Genel sonuçlar Biden’in önde olduğuna işaret ederken, mevcut başkan Trump basın toplantısı yaparak kazandığını iddia etti. Senatoda ise Cumhuriyetçiler çoğunluk sağlayacak gibi görünüyor. Sonuçlar birbirine yakın görünse de Biden kazanacak gibi görünüyor. Trump’ın kazanabileceğine yönelik beklentiler ve Biden kazansa bile Senatoda çoğunluğun Cumhuriyetçilerde kalacağı beklentisiyle BIST dün yurtdışı borsalardaki güçlü yükselişe paralel yükselişini devam ettirdi. TL’de son iki gündür gün içi oynaklık yükselirken, negatif ayrışma ve değer kaybı devam ediyor. BIST’te yükseliş eğilimi devam etse de TL’deki değer kayıplarının devamı durumunda yükselişlerin banka hisseleri öncülüğünde satış fırsatı olarak kullanılması beklenir.

Piyasalar ABD seçim sonuçlarının netleşmesini beklerken, sonuçların netleşmemesi ve bir kaos oluşması durumunda borsalarda güçlü satışlar yaşanabilir. ABD seçimlerinin netleşmesi durumunda ise önemli bir belirsizliğin sona ermesi nedeniyle borsalardaki yükseliş eğiliminin kısa vadede devamı beklenir. Seçimleri Biden’in kazanması ve aynı zamanda senatoda demokratların çoğunluğu sağlaması durumunda bunun TL varlıklar tarafında negatif fiyatlanması beklenir. Seçimleri Trump’ın kazanması ya da Biden kazansa bile Senatoda Cumhuriyetçilerin çoğunluğu kazanması durumunda ise BIST’in yurtdışına paralel pozitif seyrini devam ettirmesi beklenmektedir. VIX endeksi 30 seviyesi altına gerilerken, bu görünüm volatilitenin azaldığına işaret ediyor. VIX Endeksi 30 seviyesi altında kaldıkça endişenin azaldığına ve ABD borsalarında yükseliş eğiliminin korunacağına işaret edecektir. ABD seçim sonuçları netleşene kadar piyasalarda gün içinde dalgalı seyir devam edebilir. Bugün İngiltere Merkez Bankası faiz kararı ve ABD işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri yükselişle seyrederken, Asya borsalarında güçlü yükseliş eğilimi var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde yurtdışına paralel dalgalı seyrin devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺45.32
THYAO.IS₺12.20
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.14
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.28