Pazartesi, Kasım 30, 2020

Yüzde 37, 38 ve 50 Potansiyel Getirili Hisse Önerileri – (13.11.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne pozitif başlamasının ardından 1304,0 seviyesine kadar yükseliş kaydederek tarihi zirvesini yeniledi. Ancak önemli direnç seviyesi olarak takip ettiğimiz 1300,0 seviyesi üzerinde tutunamayarak geri çekildi ve günü %0,58 değer kaybıyla 1271,75 puanla kapattı. Güne tepki hafif satıcılı başlamasını beklediğimiz endekste 1261,0’i destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 1255,0’e geri çekilme devam edebilir. Olası yükselişlerde ise 1285,0 ilk direnç olmak üzere 1300,0’e yükseliş ivme kazanabilir.

 Dolar/TL’de volatilite azalırken gevşeme eğilimi devam ediyor. Ekonomi yönetiminde yeni yaklaşım ve reform mesajları TL lehine çok belirgin bir destek yaratırken 19 Kasım PPK toplantısından yüksek oranda faiz artırımı beklentileri de artmış durumda. Dolar/TL’de buna paralel 7,20 – 7,40 destek bandına kadar geri çekilme beklenebilir. 8,00 TL üzerine geri dönüş halinde ise kritik direnç 8,20 olacaktır.

Bugünün Gündeminde…

 Fed başkanı Powell, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Merkez Bankacılık 2020 Forumu’nda konuştu. COVID19’a yönelik aşı çalışmalarındaki gelişmelere temkinli yaklaşan Powell, aşıda sağlanan ilerlemenin sonuçlarını değerlendirmek için “henüz çok erken” olduğunu söyledi. Belirsizliğin devam ettiğine ve mali politikanın gerekliliğine işaret eden Powell, “Daha fazlasını yapmamız gerekeceğini düşünüyorum. Kongre’nin de mali politika konusunda daha fazlasını yapması gerekebilir.” ifadelerini kullandı.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Eylül ayı Sanayi Üretimi verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Euro Bölgesi GSYH 3çeyrek ve Dış Ticaret Dengesi verilerini takip edeceğiz. Seans sonlarına doğru ise ABD tarafında Ekim ayı UFE ve Michigan Tüketici Güveni verileri öne çıkıyor.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında ABD’de artan virüs vakaları ardından zayıf bir izlenim sergiliyor. Avrupa piyasalarında ise dünkü satışların ardından yatay açılış görülebilir. Amerika vadelilerinde ise dün seans kapanışı sonrası negatif hava hakim.

 EUR/USD’de momentumda zayıflama devam ediyor. Uzun süredir 1,1600 – 1,1960 bandında yatay bir seyir izleyen paritede son dönemde bu bandın orta noktalarına yönelim ve denge arayışı izlenmekte. Bu kararsız seyrin, ABD’de Biden yönetiminin mali teşvikleri somut olarak hayata geçirmesine kadar devam etmesi mümkün.

Yüzde 37, 38 ve 50 Potansiyel Getirili Hisse Önerileri

GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, CCOLA, AEFES, TTKOM

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09