Çarşamba, Kasım 25, 2020

Yüzde 36 ve üzeri Potansiyel Getirili 6 Hisse Tavsiyesi – (5.11.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne pozitif açılışla başlamasının ardından seans başlarında alımların güç kazanmasıyla yükseliş trendine devam etti. 10 günlük hareketli ortalama üzerinde tutunmayı başaran BIST100 günü %1,47 değer kazancıyla 1167,65 puanla kapattı. Global piyasalarda görülen olumlu havanın da etkisiyle güne pozitif başlamasını beklediğimi endekste 1191,0’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviye üzerinde kalınması halinde 1200,0-1205,0 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1158,0 desteği altında 1150,0’e düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise 8,40-8,54 bandında dalgalanmaya devam ediyor. Dün ABD seçim sonuçlarının yavaş yavaş belli olmasıyla 8,40’a kadar geri çekilen kur, an itibariyle 8,45’ten işlem görüyor. 8,4150’i destek olarak izleyeceğimiz Dolar/tl’de bu seviyenin altında kalınması halinde 8,28’e geri çekilme devam edebilir. Olası yükselişlerde ise 8,54 üzerinde 8,60 sonraki hedef olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD başkanlık seçimlerinde iki kritik eyalet olan Wisconsin ve Michigan’da yarışı önde tamamlayan Biden, delege sayısını 264’e yükseltirken, rakibi Trump 214 delegede kaldı. Demokrat aday Biden, şuana kadar önde olduğu 6 delegeye sahip olan Nevada’da da öne geçerse, başkanlığını ilan edebilecek. Öte yandan Trump, ülkedeki başkanlık seçimlerinde en başta tüm Demokrat bölgelerde önde olduğunu ancak bir anda ortaya “sürpriz” oylar çıktığını belirterek, “Bu çok ilginç.” yorumunda bulundu.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda seans başında Almanya Fabrika Siparişleri verisi açıklanacak. Daha önce %5 olarak gerçekleşen veride beklenti %2. Ardından Euro Bölgesi Perakende satışlar ve ABD İşsizlik maaşı başvuruları açıklanacak. Akşam saatlerinde ise kritik Fed faiz kararını takip edeceğiz. Faizlerde herhangi bir değişiklik olması beklenmezken açıklamalar önemini koruyacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında seçimlerin netleşmeye başlaması ve demokrat aday Biden’ın şansının daha yüksek olması ile pozitif hava hakim. Avrupa piyasaları da açılışta yukarı olması beklenirken Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından pozitif seyretmekte.

 EUR/USD ise, dünkü geri çekilmenin ardından toparlanmayı başardı. An itibariyle 50 günlük hareketli ortalama 1,1737’nin üzerinde işlem gören paritede bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece 1,1850-1,1870 bandı yeniden hedeflenebilir. ABD seçim sonuçlarının da etkili olduğu paritede olası geri çekilmelerde 1,1688’i destek olarak izleyeceğiz.

Yüzde 36 ve üzeri Potansiyel Getirili 6 Hisse Tavsiyesi

GARAN, FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺46.06
THYAO.IS₺12.03
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.07
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.36