Yüzde 34 ve üzeri potansiyel getirili 4 hisse senedi önerisi!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne pozitif açılışla başlayan endeks, son üç ayın en yüksek seviyesi 1155,00’i test etti. Seans sonlarına doğru kar satışlarıyla karşılaşan BIST100 günü %0,15 değer kaybıyla 1143,50 puanla kapattı. Global piyasaların da etkisiyle gün negatif başlamasını beklediğimiz endekste, 1135,00’i destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 1125,00’e düşüş devam edebilir. Olası yükselişlerde ise 1155,00 ilk direnç olmak üzere 1168,00’e yükseliş ivme kazanabilir.

 Dolar/TL ise, dün yükseliş trend kanalı alt bandı 7,6350 desteğine kadar geri çekildi. Ancak toparlanma görülen kurda 10 günlük hareketli ortalama üzerinde tutunma çabası devam ediyor. An itibariyle 7,75’den işlem gören kurda 7,71’i destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise yeniden 763’lere düşüş görülebilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,85 direnç olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Avrupa Birliği’nin (AB) Doğu Akdeniz sorunu ve Türkiye’yle ilişkilerin de ele alınacağı Liderler zirvesi bugün sonlanacak. Zirvede birliğin dış politika alanındaki Belarus ve Türkiye’nin de aralarında olduğu önemli konuları ele alacak. Ancak Hem Ankara’dan hem AB’den diplomatik kaynaklar zirveden Türkiye’ye ilişkin bir yaptırım kararı çıkmasının beklenmediğini belirtiyor. Merkel’in sorunun barışçıl yöntemlerle çözülmesi gerektiği vurgusu beklentiyi desteklemekte.

 ABD Başkanı Trump, dün twitter adresinden yapmış olduğu paylaşımla kendinin ve eşinin koronavirüs olduğunu duyurdu. Trump, kısa süre önce, danışmanlarından Hope Hicks’in COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda öğlen saatlerinde Euro Bölgesi eylül ayı TUFE verisi açıklanacak. Öğleden sonra ise ABD tarafında ortalama saatlik kazançlar, tarım dışı istihdam, işsizlik oranı ve fabrika siparişleri verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları petrol fiyatlarındaki düşüşle beraber karışık bir seyir izliyor. Avrupa piyasaları ise ABD başkanı Trump’ın koronavirüse yakalandığı açıklaması ardından açılışta satıcılı olması bekleniyor. Amerika vadelilerinde de an itibariyle negatif hava hakim.

 EUR/USD ise, dün 22 günlük hareketli ortalama 1,1770’e kadar yükseliş kaydetti. Ancak Trump’ın virüse yakalandığı haberinin ardından geri çekilen parite an itibariyle 1,1725’den işlem görüyor. 1,17’i destek olarak takip edeceğimiz paritede bu seviyenin altında kalınması halinde 1,1650’e düşüş hız kazanabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!