Yüzde 34 ve üzeri potansiyel getirili 10 hisse senedi tavsiyesi!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne tepki alımlarıyla başlangıç yapan BIST-100 endeksi kar satışlarını devam ettirerek günü %0,17 düşüşle 1.150,49’dan kapattı. ABD Başkanı Trump, ek teşvik paketi görüşmelerini seçim sonrasına bıraktığını açıklasa da anlaşma için görüşmelerin devam etmesi nedeniyle yurtdışı borsalar günü yükselişle kapatırken BIST ve TL’deki negatif ayrışmaya devam etti. TL’deki değer kayıpları ve negatif ayrışma güçlenerek devam ederken kurlar yeni tarihi zirveler test edildi. S-400 tartışmaları ve yeniden artan jeopolitik riskler, TL varlıkların negatif ayrışmasında etkili oluyor.

BIST’te kar satışları yaşansa da kurlardaki güçlü yükselişe rağmen endeks dirençli görünüm sergilemeye devam ediyor. BIST’te tepki alımı denemeleri oluşsa da kurlardaki yükseliş eğilimi devam ettikçe yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilmesi beklenmektedir. Bununla beraber, TL varlıklarda negatif ayrışma devam etse de yabancı çıkışının son haftalarda momentum kaybettiği görülüyor. TCMB verilerine göre geçen hafta hem hisse tarafında hem DİBS tarafında haftalık olarak yılbaşından beri en yüksek yabancı girişi gerçekleşirken, haftalık olarak toplamda ise 2018 Ocak ayından beri en yüksek yabancı girişi gerçekleştiğini gördük.

Bu görünüm yabancı çıkışının momentum kaybettiğine işaret ederken, ilerleyen dönemde yabancı girişinin devam etmesi durumunda TL varlıklarda güçlü bir toparlanma yaşanabileceğine işaret edecektir. CDS’ler tekrar yükselişe geçerken günü 530 seviyelerinden kapattı. TL varlıklarda risk alma iştahının tekrar güçlenmesi için CDS’lerin 500’lü seviyeler altına geldiğini görmemiz gerekiyor. Bugün önemli bir veri gündemi bulunmuyor. Jeopolitik riskler ve ABD ek teşvik paketine ilişkin gelişmeler takip edilecek. BIST kapanışına göre ABD vadeli endeksleri artıda seyrederken, Asya borsalarında genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenirken, kurlarda gerileme yaşanmadıkça BIST’te yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve kar satışlarının devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

AKBNK, GARAN, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, CIMSA,THYAO, TOASO, TCELL, TTKOM, SELEC

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi 09.10.2020

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!