Cuma, Kasım 27, 2020

Yüzde 32 ve üzeri Potansiyel Getirili Hisse Önerileri – (11.11.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne negatif açılışla başlamasına rağmen, seans başlarında toparlanmayı başardı. Tarihi zirve olan 1245,0 seviyesini test eden BIST100 günü %0,93 değer kazancıyla 1243,0 puanla kapattı. Güne hafif pozitif açılışla başlamasını beklediğimiz endekste 1270,0 ilk direnç olmak üzere 1300,0 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1223,0 desteği altında 1211,0’e düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL’de yüksek volatilite devam ediyor. Yenilenen ekonomi yönetiminden finansal istikrar yönünde mesajlar geldiği sürece kurda aşağı yönlü ataklar görebiliriz. Dolar/TL için 8,00 – 8,05 bandı önemli bir destek alanı haline gelmiş durumda. Bu bant üzerinde 8,20 – 8,25 ve 8,50 dirençleri izlenebilir. 8,00 altında ise 7,60 – 7,80 ana destek bandı izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan değerlendirmede, Türkiye Merkez Bankası’nda yaşanan son değişiklikleri ele alma konusunda temel unsurun politika kararları olacağı belirtildi. Değişikliklerin reform ajandasını güçlendirip güçlendirmeyeceğinin bilinmediğine vurgu yapan Fitch, yatırımcı güveninin ise para politikası konusunda daha hassas olduğunu ifade etti.

 ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Delaware eyaletinde, Trump’ın yenilgiyi kabul etmemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Trump yönetiminin, Demokratların zaferini kabul etmemesinin ”dinamikleri değiştirmeyeceğini” vurgulayan Biden, Beyaz Saray’a geçiş süreçlerini tutarlı bir şekilde yürüttüklerini söyledi. Hatırlanacak olursa Trump seçimlerde usulsüzlük olduğunu ve bunun için mahkemeye başvuracağını açıklamıştı.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Eylül ayı Cari İşlemler Dengesi verisi açıklanacak. Önceki dönem 4,63mlr açık veren veride piyasa beklentisi 2,7mlr açık.

 Yurtdışı veri gündeminde ise seans sonlarına doğru ECB Başkanı Lagarde’ın konuşmasını takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları Shanghai endeksi dışında pozitif seyrediyor. Endekste teknoloji hisselerinin değer kaybı dikkat çekiyor. Avrupa piyasaları da güne karışık bir seyirle açılması beklenirken, Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı sonrası Dow30 hariç hafif negatif seyretmekte.

 EUR/USD, Euro lehine momentumda zayıflama görüyoruz. 1,1910 direnci aşılamadığı sürece 1,1650 – 1,1750 desek bandının test edilme potansiyeli artacak. Biden ve ekibinin görevi devralması ve beklenen mali teşvikleri hayata geçirmesi geciktikçe (ki resmi süreç Ocak ayına kadar uzuyor) EUR lehine momentum sınırlı kalabilir.

GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09