Cuma, Aralık 4, 2020

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Önerileri – (21.10.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta hareket ederken günü %0,42 yükselişle 1.210,41’den kapattı. Bankacılık endeksi sınırlı da olsa üçüncü günde pozitif ayrışmasını devam ettirdi. ABD ek teşvik paketine ilişkin belirsizlik devam ederken, piyasalar halen paket konusunda anlaşma sağlanabileceğine yönelik iyimserliğini koruyor. Yurtdışı majör borsalar günü karışık bir görünümle kapatırken, BIST sınırlı pozitif ayrışma gösterdi. Yurtdışı borsalar ABD teşvik paketine odaklanırken, artan vaka sayıları ve bir çok ülkenin tedbirleri artırması global risk iştahını zayıflatabilir. Teşvik paketi konusunda anlaşma sağlanamaması durumunda yurtdışı borsalarda güçlü kar satışları oluşması beklenir. VIX endeksi 29 seviyelerine yükselirken, endeksin 30’lu seviyeler üzerine yönelmesi başta ABD borsaları olmak üzere volatilite ve kar satışlarının tekrar güçleneceğine işaret edecektir.

Yurtiçinde ise kurlarda gerileme eğilimi yaşanması durumunda değerleme olarak cazip seviyelerde olan bankacılık hisselerine ilgi önümüzdeki dönemde devam edebilir. Bu nedenle bankacılık dışı hisselerden, banka hisselerine geçiş eğilimi aralıklarla devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak, kısa vadede yaşanan hızlı yükseliş sonrası BIST’te kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. Bugün önemli bir veri gündemi bulunmazken, piyasalar ADB ek teşvik paketine ilişkin gelişmeleri takip edecek. BIST kapanışına göre ABD vadeli endeksleri pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında Çin hariç genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, yurtdışı borsalarda satış baskısı oluşması durumunda gün içinde BIST’te de kar satışları yaşanabileceğini düşünüyoruz. Ancak kar satışlarının belli seviyelerde alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve BIST’in yükseliş trendini koruması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺41.58
THYAO.IS₺12.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.54
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.75