YouTube, Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Önlem Aldı

YouTube, kripto para sahtekarlığı için önlemler alır
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu Youtube, kullanıcıların bazı videoların yanıltıcı bilgi içerip içermediğini belirlemelerine yardımcı olan yeni bir sistem sunuyor.

Salı günü yayınlanan bir blogda YouTube, yeni bir bilgi doğrulama sistemi başlatacağını söyledi. Bilgi yönetimi fonksiyonu öncelikle Covid-19 ve viral hale gelen komplo teorisi hakkındaki yanlış bilgilere cevap verse de, kripto para dolandırıcılığını fark etmek için de yararlı olacaktır.

YouTube, genel olarak Bitcoins, Ethereum ve XRP ile sahtekarlığı görmezden gelmekle suçlanıyor. Bu nedenle, platformdaki yeni bilgi kontrol fonksiyonu, haber makalelerini hızlı bir şekilde kontrol etmek ve insanları bir düzineden fazla yetkili kaynağa bağlamak için “gösterge panolarını” kullanacaktır. Bu özellik FactCheck.org, PolitiFact, The Dispatch ve The Washington Post Fact Checker gibi bir düzineden fazla yayıncıyla işbirliği içinde uygulanacaktır. Youtube şu açıklamayı yaptı:

“Şu anda bu panelleri ek bir sorunun üstesinden gelmek için kullanıyoruz: makul olmayan iddiaların ve gerçekler hakkındaki belirsizliğin yaygın olduğu hızlı tempolu bir haber döngüsünün bir parçası olarak hızla ortaya çıkan yanlış bilgileri engelleyeceğiz. (Örneğin, COVID-19’un biyolojik bir silah olduğu hakkında yanlış bir rapor.) “

Sorumluluk alıyoruz

Yeni bilgi yönetimi özelliğiyle ilgili YouTube açıklaması, platformu kitlelerinden para çalmak için kullanan dolandırıcılardan bahsetmiyor, ancak bunun için de yararlı olacak. Bildiğiniz gibi, birçok ünlü ismin isimlerini kullanan dolandırıcılar izleyicilerden çok sayıda Bitcoin topladı. Son olarak, Youtube’daki bir açıklamada aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

“Kendimizi YouTube topluluğunu korumaya adadık ve attığımız birçok adımdan biri bilgi yönetimi gösterge tablolarımızı genişletmek, yetkili kaynakları güncellemek ve kullanıcılarımıza alakalı ve yetkili bağlam sunmaktır.”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!