2015'de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz

Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020

Güncellenme Tarihi

Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020 – 13 Mart tarihinde sert bir şekilde 3.850 dolar seviyesine düşen lider kripto birimi Bitcoin bu hareket sırasında birçok önemli destek seviyesini kırmış olsa da buradan toplamayı başardı ve ayı 6.000 dolar seviyesi üstünde tamamladı. Ay sonunda BTC’nin gösterdiği iyi performans yükselişin devamının gelebileceğine dair beklentilerin oluşmasına sebep oldu. Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020 :

Uzmanlardan Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini

Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini – Bazı uzmanlar Bitcoin’in bir sonraki yükseliş trendinin hemen gelmeyebileceğini düşünüyorlar. Kripto para analisti @davthewave Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda BTC’nin senenin sonuna doğru bir konsolidasyon evresinde kalmaya devam edeceğini ve sonra tekrar 10.000 dolar bölgesini aşabileceğini ifade etti.

 Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020
Uzmanlardan Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020 Tweet Görseli

Uzmanlardan Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020 : Uzun Vadede Bitcoin Fiyatı

Uzun Vadede Bitcoin Fiyatı – Aşağıda grafikte belirlenen iki nokta 2015 senesinin Ocak ayında belirlenmiş olan dip seviyesi ile Mart ayı çöküşü sonunda fiyatın indiği seviyeyi temsil ediyor. Sene sonuna dair bir öngörüde bulunmak için bu iki hareketin ardından benzer bir fiyat oluşumunun gerçekleşebileceğini göz önüne alınıyor.

 Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020
Uzun Vadede Bitcoin Fiyatı 2020 Temsili Grafik Görseli

Bu grafiğe bakıldığında önemli iki benzerlik ortaya çıkıyor:

  1. Dip seviye, uzun vadeli yükseliş hareketinin Fibonacci %23.6 ve %38.2 dönüşü arasında kalıyor.
  2. Dip seviyeler yükselen destek eğrisinin yakınlarında bulunuyor.

Geçtiğimiz Mart ayında fiyat destek eğrisinin altına inmiş olsa da, aylık kapanışını üstünde kapamayı başardı. 2015 senesinde Ocak ayında belirlenen dip seviyenin ardından 273 günlük bir konsolidasyon evresi takip etti.

Uzmanlara göre benzer bir hareketin gerçekleşmesi durumunda, Bitcoin fiyatının sene sonuna kadar yatay bir seyir içerisinde kalması beklenebilir. Fakat, uzmanlara göre fiyat yükselen destek çizgisini takip etmeyi devam ederse, 2020 tamamlanırken tekrar 10.000 dolar seviyesi üstüne ilerlemiş olabilir.

Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020 : Uzun Vadede Bitcoin Yorum 2020

Uzun Vadede Bitcoin Yorum 2020 : Analistlere aşağıda kullanılan grafiklerde 2015 senesinde belirlenen dip seviye sonrasında gelen dalgalanmayı kullanarak 2020 devamında fiyat hareketinin nasıl şekillenebileceğini göstermeye çalışıyor.

Buna göre, fiyat Mayıs ve Eylül aylarında kanalın direncini, Haziran ve Ekim aylarında ise destek seviyesini test edebilir. Kırılmanın ise Aralık ayı içerisinde gerçekleşmesi beklenebilir.

 Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini 2020
Bitcoin Yorum 2020 Temsili Grafik Görseli

Uzun Vadede Bitcoin Yorum 2020 : Sonuç olarak, analistlere göre Mart ayında Bitcoin çöküşü ile 2015 senesinin Ocak ayında gerçekleşen gerileme hareketi arasında benzerlikler bulunuyor. Buradan yola çıkarak bir öngörü yapıldığında, BTC’nin senenin sonuna doğru bir konsolidasyon kanalı içerisinde hareket etmesi ve sene sonuna doğru bir kırılma ile tekrar 10.000 dolar bölgesine ilerlemesi beklenebilir.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!