Diğer
  Ana SayfaHaberYenilenebilir Enerjiyle Bitcoin Madenciliğine Ünlü İsimden Yeşil Işık Yandı

  Yenilenebilir Enerjiyle Bitcoin Madenciliğine Ünlü İsimden Yeşil Işık Yandı

  -

  • “Skull of Satoshi” yaratıcısı, sürdürülebilir Bitcoin madenciliğini teşvik etmek için Twitter’a yazdı.
  • Benjamin Von Wong, 23 Mart’ta Greenpeace ile ortaklık yaparak “Skull of Satoshi” sanat eserini yayınladı.
  • Bitcoin madenciliğinin olumsuz etkileri üzerine devam eden tartışmalar arasında, sanat eseri mizah ordusu tarafından dikkat çekti.

  Çevre sanat aktivisti ve ‘Skull of Satoshi’ yaratıcısı Benjamin Von Wong, sürdürülebilir sanatı teşvik etmek ve Bitcoin madenciliğinin yeşil enerji kullanarak yapılmasına yönelik iyimserlik göstermek için Twitter’a çıktı. Ayrıca eleştirilere karşı yayınını savundu.

  Kanadalı sanatçı, ‘Skull of Satoshi’ sanat eserini 23 Mart’ta yayınladı. Yayın, Greenpeace’in devam eden “iklimi değiştirme, kodu değiştirme” kampanyasının bir parçasıydı.

  Wong, Eserin ‘Anti-Bitcoin’ Olmadığını Söylüyor

  Benjamin Von Wong, ‘Skull of Satoshi’ sanat eserinin hiçbir zaman anti-Bitcoin olmak için tasarlanmadığını tweetledi.

  “Bitcoin’in gereksiz fosil yakıtlarını yakmaktan kaçınarak kaynaklarını yeşil enerjiye kaydırabileceği iyimser bir umuttu …” Wong, Bitcoin’in güvenliği ve merkezsizleşmesi kaybolmadan geçişi için iyimserlik ifade etti.

  Bitcoin madenciliğinin olumsuz etkileri üzerine devam eden tartışmalar arasında, sipariş edilen sanat eseri mizah ordusu tarafından dikkat çekti.

  Wong, Bitcoin madenciliğinin basit, ikili bir sorun olduğunu varsayarak Skull’ü yarattığını iddia ederek eserini savundu. Yaratıcı, bunu siyah-beyaz bir konu olarak etiketlemekten kaçındı. Ancak, PoW’nin “sezgisel olarak israf olduğunu” belirtti.

  Satoshi’nin Kafatası onuruna:

  Bunu yeniden yayınlayacağım:

  Bitcoin Grönland’ı eritmiyor

  Ancak, Wong, “Satoshi’nin Kafatası”nın Bitcoin’in daha çevre dostu olabileceğini öne sürdüğünü belirtti.

  Yenilenebilir Bitcoin Madenciliğine İtme

  Sanat eseri yayınlandığında, Greenpeace, destekçilerine Bitcoin’in çevresel etkisi hakkında görsel bir hatırlatma olduğunu söyledi. Örgüt, Satoshi’nin Kafatası’nı Bitcoin’i kodunu değiştirmeye ve finansal kurumların iklim taahhütlerini yerine getirmelerini sağlamaya çağırmak için kullanacağını söyledi.

  Wong, Greenpeace’in eninde sonunda tüm faydaları ve çevresel dezavantajları olmayan ‘daha iyi’ bir Bitcoin olacağını düşündüğünü belirtti. Bu nedenle, sanatçı, “Bununla savaşmak yerine, içinde çalışın ve mevcut teşvik sistemleri içinde iyileştirin” diye çağrıda bulundu.

  Wong, bazı Bitcoin’cilerin ağın kendisi için varoluşsal bir tehdit olmadığı sürece kodunu değiştirmeyeceğine inandığını belirtmesine rağmen, “BTC madencileri, dünyayı fosil yakıtlara olan bağımlılıktan kurtarmak için rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerjilere yatırım yapmaya yardımcı olursa, GP kampanyası üzerinde hiçbir şey çalıştıramayacak” açıklamasını yaptı.

  CoinOtag, ARK araştırmasına atıfta bulunarak, güneş kapasitesinin 4,6 kat artırılmasının Bitcoin’in karlılığını korurken müşteri talebinin %99’unu karşılayabileceğini daha önce belirtmişti.

  27 Mart’ta, temiz Bitcoin yenilenebilir enerji denkleştirme etkisi, Ordinal NFT olarak etkili bir şekilde basıldı. Carbon.Credit borsası, ürünün Temiz Bitcoin (CBTC) olarak işlem göreceğini açıkladı.

  Geçen yıl, Ethereum ana ağı üzerinde PoW’dan proof of stake (PoS) ‘The Merge’ ile geçiş yaptı.

  Reddiyet

  CoinOtag, hikayede yer alan şirket veya kişiye resmi bir açıklama almak için başvuruda bulundu, ancak henüz geri dönüş almadı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler