Pazartesi, Kasım 30, 2020

Yeni Yatırımcılar için yalnızca 3,4 milyon Bitcoin var!

21 Kasım 2020 tarihli raporunda fiyat artışının arkasındaki neden tartışıldı. Chainalysis, mevcut Bitcoin miktarının sınırlı olduğu bir zamanda talebin yüksek olduğunu vurguluyor.

Bitcoin’in son yarılanmasından bu yana fiyat dramatik bir artış gördü. Halving sırasında 9 bin dolar civarında olan fiyat bugün yüzde 100’ün üzerinde artışla 18 bin 700 dolar seviyesinde.

Chainalysis’e göre, likit haldeki Bitcoin miktarı, 2017’deki boğa rallisi sırasında görülen miktara oldukça benziyor. Ancak şirket, likit olmayan cüzdanlarda tutulan miktarın çok daha yüksek olduğunu vurguluyor. Bu miktar, kayıp olarak sınıflandırılmayan 14,8 milyon BTC’nin yüzde 77’sini oluşturuyor. Bu durumda hemen geri alınabilecek likit Bitcoin miktarı olarak 3.4 milyon Bitcoin kalıyor.

Chainalysis, Cüzdanları iki şekilde sınıflandırır: Likit ve Likit olmayan.

Likit cüzdanlar, aldıkları toplam Bitcoin miktarının yüzde 25’inden fazlasını gönderen cüzdanları ifade ederken, likit olmayan cüzdanlar, içindeki toplam Bitcoin miktarının yüzde 25’inden daha azını gönderen cüzdanlar anlamına gelir.

Şirket, Bitcoin arzının düştüğünü ve artık daha fazla yatırımcının Bitcoin’lerinin yüzde 25’inden daha azını alıp sattığını ortaya koyuyor. Yani bu, dolaşımda çok daha az Bitcoin getiriyor.

Chainalysis’e göre bunun nedeni kurumsal yatırımcıların Bitcoin alımları ile arzı azaltması. Araştırma, yatırımcılarının Bitcoin stokladığını söylüyor.

Chainalysis’in işaret ettiği gibi, kurumsal yatırımcılar son zamanlarda önemli miktarda Bitcoin satın aldı. Grayscale’in Bitcoin fonu 500.000 BTC’yi aşarken, MicroStrategy ve Square gibi şirketler de toplu alımlar yaptı. Şirketlerin dışında Paul Tudor Jones’tan Stanley Druckenmiller’a kadar ünlü milyarderler de Bitcoin satın aldı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,135.19dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.72
  THYAO.IS₺11.56
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.89
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.65