Salı, Mart 9, 2021

Yatırımcıların yüzde 30’u Ethereum’un Mart’tan önce 2 bin doları geçmesini bekliyor?

Son 24 saat, toplu kripto para birimi endüstrisi için özellikle zordu; kısa vadeli bir düzeltme, grafiklerde varlıkların azaldığını gördü. Ethereum 1732 dolara kadar düştü. Piyasa, yazı sırasında toparlanmayı başarırken, düşüş eğiliminin sona ermediğine dair büyüyen bir endişe vardı.

İşlemler Şubat ayı sonuna kadar yükseliş hissine işaret ettiği için Ethereum, piyasanın türevler tarafında yükseliş eğilimi alıyor olabilir.

ETH Gerçekleşen Volatilite> 29 Kasım-2020’den beri İma Edilen Oynaklık

Skew grafiklerine göre, Ethereum’un gerçekleşen volatilitesi, 29 Kasım 2020’den bu yana ilk kez Örtülü Volatilitenin üzerinde pozitif bir işaret verdi. Realized Vol, Implied Vol’u geçerek, Ether’in pazarının şu anda beklenenden daha değişken olduğunu öne sürdü. Böyle bir durum Ethereum’un spot fiyatlarını destekleyebilir veya desteklemeyebilir ancak diğer faktörler genel olarak olumlu bir duyguya işaret ediyor.

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, Ethereum Opsiyonlarına Açık Faiz, birden fazla platformda tüm zamanların en yüksek aktivitesine yakın kaldı. Yükselen OI, uzayda aktif olan ETH sözleşmelerinin mevcut değerini gösterdi ve daha yüksek bir OI, her zaman bir yükseliş eğiliminde daha fazla fiyat değerlenmesine yol açabilir.

Pazarın yüzde 30’u Ethereum’un 2 bin doları geçmesini bekliyor

Ethereum

Ethereum Olasılığı’na göre, yatırımcıların %30’a yakın bir kısmı Şubat ayı sonundan önce fiyatın 2000 $ ‘ın üzerine çıkmasını bekliyor. Bu eğilim, ETH Opsiyon hacimlerinin domine edilmesiyle daha da doğrulanabilir. Verilere göre 3494 Deribit ETH, fiyatın 26 Şubat’a kadar 2240 doları aşmasını bekliyordu.

Bu nedenle, piyasadaki olumlu duyarlılık, baskın yükseliş ivmesini yeniden kazanmak için Ethereum’u önümüzdeki birkaç saat içinde 1820 $ ‘lık anlık direncinin üzerine çekebilir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,830.67dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03