Pazar, Mart 7, 2021

Yatırımcılar neden bitcoin fiyatında bir düşüş bekliyor?

“Bizans Generali” olarak bilinen anonim yatırımcı, 30.000 dolarlık desteği test etmeye devam eden Bitcoin (BTC) fiyatının kısa vadede düşeceğini düşünüyor.

BTC fiyatı temel destek seviyesini tutmayı başardı, ancak yatırımcı fiyat hareketinin yükseliş eğiliminin göstergesi olmadığını söylüyor:

“Tüm bu kaosun ortasında, Bitcoin grafiğine bakın. Hangi yoldan bakarsanız bakın, düşüşe işaret ediyor. Ancak şu anda bir destek içindeyiz, bu nedenle kısa pozisyon fırsatı sunmayacaktır. Sadece beklemelisin. ”

“Opsiyon piyasası kısa vadede düşüyor”

Analistler, opsiyon piyasasında ve önceki Bitcoin fraktallarında benzer bir eğilim görüyorlar. Fraktallar, analistlerin Bitcoin’in mevcut fiyat hareketini önceki döngülerle karşılaştırmak için sıklıkla kullandıkları teknik mum kalıplarıdır.

Veri analizi şirketi Laevitas’ın analistlerine göre kısa vadede opsiyon pazarı düşüşü işaret eder:

“Bitcoin konsolidasyonu devam ederken, Deribit’teki satış-satın alma oranı 2 puanın üzerinde. Opsiyon piyasası kısa vadede düşüş sinyalleri veriyor. ”

Opsiyon piyasası, mevcut açık pozisyon 3 milyar doların üzerinde olduğu için Bitcoin fiyat eğilimi üzerinde her zamankinden daha büyük bir etkiye sahip.

Önceki dönemlere kıyasla çok daha aktif opsiyon sözleşmeleri ve yatırımcılar var. Bu, opsiyon piyasasından satış baskısı varsa, Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olma olasılığı olduğu anlamına gelir.

“Material Scientist” analistlerinin belirlediği fraktala göre hem tarihsel fiyat döngüleri hem de opsiyon piyasası verileri konsolidasyon döneminin kısa vadede devam edeceğine işaret ediyor. Analistler şunları söyledi:

“Bitcoin için bir sonraki fraktal, 10 günlük tahmin: 30.000 $ yeniden test edilecek ve sonra yükselecek!”

Madenci pozisyon endeksi dikkate alınmalıdır

Bitcoin fiyatının konsolide olmaya devam etmesinin olası nedenlerinden biri, madencilerin yüksek satış baskısı olabilir.

CryptoQuant verileri, Madenci Konum Endeksinin nispeten yüksek olduğunu gösteriyor, bu da madencilerin borsalara Bitcoin yatırımı yaptıkları anlamına geliyor.

Madenciler, BTC piyasasındaki birkaç dış satış baskısının kaynaklarından biri olduğundan, yüksek bir Madenci Pozisyon Endeksi genellikle satışa işaret eder.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yazısında şunları söyledi::

“BTC Madenci Pozisyon Endeksi, son 8 yılın en yüksek seviyesini gördü. Son zamanlarda alışılmadık miktarda Bitcoin taşıyorlar. Görünüşe göre 42.000 $ ‘dan beri sürekli kar elde ediyorlar. Düşüş beklentimi korumamın sebeplerinden biri de bu. ”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,633.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22