Cuma, Şubat 26, 2021

Yatırımcılar Bitcoin birikimlerini ikiye katlamalı mı?

Bitcoin’in fiyatı, 42.000 $ civarında en son ATH’sine dokunduktan sonra epeyce fiyat düzeltmesine dayandı. Düzeltmeler, belki de, Bitcoin’in fiyatı yalnızca son üç günde yüzde 15’in üzerinde düştüğü ve kripto para birimi  bir süre 31.181 dolar seviyesinde işlem gördü.

Anlaşılır bir şekilde, BTC’nin performansı, kral madeni paranın boğa koşusunun sona erebileceğine dair spekülasyonları körükledi.

Bitcoin’in fiyat performansı önemli olsa da, trend olan piyasa duyarlılığını belirlemek tek başına yeterli değildir. Bitcoin Vadeli İşlemleri fonlama oranları, yatırımcı duyarlılığının yanı sıra piyasanın genel yönünü belirlemede her zaman önemli bir ölçü olmuştur. Piyasa veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, BTC’nin finansman oranları negatif bölgeye düştü ve bu, kısa satıcıların Bitcoin’in pazarına hakim olduğunu öne sürdü.

Finansman oranları her zaman piyasa duyarlılığıyla bir korelasyon kaydetmiştir. Bitcoin söz konusu olduğunda, fonlama oranı çok yüksekse, tüccarlar uzun süre devam etmek için prim ödeyerek piyasada biraz dalgalanma yaşayabilir. Aksine, fonlama oranı düşük olduğunda ve bu durumda, negatif bölgede, piyasanın soğumuş olduğu anlaşılabilir ve kriptonun dar bir aralıkta işlem yapması muhtemeldir.

Veriler Bitcoin için ne diyor ?

Bitcoin’in fiyatının birkaç hafta önce yeni ATH’leri kaydetmeye devam ettiği göz önüne alındığında, fiyat düzeltmeleriyle birlikte mevcut konsolidasyon aşaması sonsuza kadar görünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatının kısa vadede hızlı bir artış göreceğini iddia etmek tam olarak garanti edilemese de, Bitcoin tüccarlarının uzun vadede iyimser olabilmesinin birden fazla nedeni var.

Başlangıç ​​olarak, Bitcoin için balina adresleri büyümeye devam etti. Santiment’e göre, her birinde 1000’den fazla BTC bulunan yaklaşık 233 adres ve içinde 100 binin üzerinde Bitcoin bulundurduğu bildirilen başka bir adres var. Ergo, mevcut piyasa duyarlılığına rağmen, uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin’i desteklemeye devam ediyor.

Bitcoin’in hash oranı da başka bir umut verici ölçü oldu. 17 Ocak’ta bir ATH kurduktan sonra, Bitcoin’in hash oranı (7 günlük ortalama) kuzeye yönelmeye devam ediyor. Bu, ağ güvenliğine ve sağlamlığına katkıda bulunan yeterli kaynak olduğunu gösterdiği için madalyonun uzun vadeli beklentileri için umut vericidir.

Bitcoin için fonlama oranları negatif bölgeye girerken, tüccarlar bunu adım adım atabilir ve bunu daha fazla Bitcoin biriktirmek için önemli bir fırsat olarak görebilir. Potansiyel uzun vadeli fiyat yörüngesi göz önüne alındığında, bu seviyede daha fazla BTC biriktirmek o kadar da kötü bir fikir olmayabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,940.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09