Yatırım Uygulaması Betterment Kriptolara Hazır Değil

betterment
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Robo-danışmanlık ve nakit yönetimi hizmetleri sunan büyük bir finansal danışmanlık şirketi olan Betterment, platformuna kripto para birimleri getirip getirmeyeceğine henüz karar vermedi. CEO Sarah Levy, Betterment’ın hala Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıkları dahil etmek için hizmetlerinin potansiyel bir genişlemesini araştırdığını söyledi.

Levy, Salı günü yaptığı bir röportajda,

“Doğru bağlamı ve tavsiyeyi sağlayabilirsek, bu yeni varlık sınıflarından bazılarına katılmanın uygun olduğuna inanıyoruz. Kriptoyu sorumlu bir şekilde sunmanın bir yolunu bulmamızı istiyorum, ancak henüz o aşamada olduğumuzu söyleyemem. Hala bir tür izle ve öğren modunda olduğumuzu düşünüyorum

2008 yılında kurulan Betterment, Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler bir platformdur ve müşterilerin belirli bir zaman çizelgesi için “uygun bir risk düzeyine” tahsis edilmiş, küresel olarak çeşitlendirilmiş bir hisse senedi ve tahvil portföyüne yatırım yapmalarına yardımcı oluyor.

Nisan ayında şirket, 2021’in ilk çeyreğinde rekor kıran bir büyüme açıkladı, AUM’sine 10 milyar dolar ekledi ve yeni müşterilerde yıldan yıla %116 artış bildirdi. Betterment daha önce, Eylül 2020’de Kanada’nın ilk düzenlenmiş kripto borsasını başlatan bir şirket olan Kanada’daki rakip robo-danışman WealthSimple’ın ABD hissesini satın aldı.

Betterment, kripto para birimine potansiyel bir geçiş üzerine araştırmalarına devam ederken, Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi büyük Wall Street firmaları, varlıklı müşterilerin kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin vermek için şimdiden adımlar attı.

Küresel ödeme devi PayPal, firmanın 2020’nin sonlarında ilk kripto tekliflerini başlatmasının ardından kripto hizmetlerine olan talebin şirketin beklentilerini aştığını söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!