Pazartesi, Kasım 30, 2020

Yatırım Finansman Model Portföyleri – (19.11.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne tepki alımlarıyla başlamasının ardından hafif geri çekilme yaşasa da, ardından toparlanmayı başardı ve günü %2,78 değer kazancıyla 1294,72 puanla kapattı. Bugün öğleden sonra açıklanacak olan faiz kararı öncesi sakin bir seyir izlemesini beklediğimiz endekste 1304,0’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1310,0 seviyesine yükseliş hız kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1275,0 ilk destek olmak üzere 1260,0’a düşüş devam edebilir.

 Dolar/TL ise bugün açıklanacak olan PPK faiz kararı öncesi sakin seyrini koruyor. An itibariyle 7,71’den işlem gören kurda, 7,70’i destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 7,58’e düşüş hız kazanabilir. Beklentilerin altında bir faiz artırımı karşısında ise 7,78’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde ise 7,85’e yükseliş devam edebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD Başkanı Donald Trump, seçimler için kritik eyaletlerden Wisconsin’in Milwaukee ve Dane bölgelerinde oyların yeniden sayılması için dava açtı. Trump, yeniden sayım için eyaletin talep ettiği 3 milyon dolarlık masrafı da ödedi. Resmi olmayan sonuçlara göre Biden, 10 delegelik Wisconsin’de Trump’tan 20 bin 608 daha fazla oy alarak seçimleri kazanmıştı. Trump’ın girişimleri sonuçsuz kalırken mücadele etmeye devam edeceğe benziyor.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda öğleden sonra TCMB faiz kararını açıklayacak. Önceki dönem %10,25’de sabit bırakılan faizlerde beklenti %15,0.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen Euro Bölgesi Cari Denge verisi açıklanacak. Seans sonlarına doğru ise ABD tarafında İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları, Philadelphia Fed İmalat Endeksi ve İkinci El konut satışları verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarıdna covid-19 aşısının dağıtımının biraz daha zaman alması endişesiyle negatif hava hakim. Avrupa piyasaları da açılışta hafif satıcılı olması beklenirken, Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından aşağıda işlem görüyor.

 EUR/USD’da dün 1,1895 direncini yeniden test etti. Ancak bu seviye üzerinde tutunmayı başaramayan parite an itibariyle 10 günlük hareketli ortalama 1,1833’ün hemen üzerinde işlem görmekte. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece yukarı yönlü hareketlerin devamını görebileceğimiz paritede 1,1920 sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1833’ün altında 1,1793’e düşüş hız kazanabilir.

GARAN, TAVHL, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, EKGYO, KRDMD, AEFES, TTKOM

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (19.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09