Salı, Aralık 1, 2020

Bu Banka Yüzde 42 Getiri Potansiyeli Sunarken Gıda Şirketi Yüzde 31 Getiri Potansiyeli Sunuyor! | Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri

 

Piyasalarda Cuma Günü…

 Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe pozitif açılışla başlayan endeks, yatay bir seyir izlerken seans sonlarına global piyasalarında etkisiyle geri çekilme yaşadı. 114,390’a kadar geri çekilme yaşayan BIST100, haftayı %0,46 değer kazancıyla 114,668 puanla kapattı. Yükseliş trend kanalı içinde hareket etmeye devam eden endekste 115,400 ilk direnç olarak izlenebilir. Üzerinde kalınması halinde 116,300’e doğru alımları güç kazanabilir. Olası kar satışlarında ise 113,200’e geri çekilme devam edebilir.

 Dolar/TL ise, yatay seyrine devam ediyor. Cuma 6,8540’dan kapanış gerçekleştiren kur, an itibariyle de bu seviyelerinden işlem görüyor. 6,8660’ı direnç olarak izleyeceğimiz Dolar/TL’de, bu seviyenin altında kalındığı sürece aşağı yönlü hareketler görülebilir. Bu durumda 50 günlük hareketli ortalama 6,8030 ilk destek olmak üzere 6,6880’e geri çekilme devam edebilir. Olası yükselişlerde ise 6,90-6,91 bandı kısa vade hedef bandı olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde …

 Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması ve yerli sanayinin artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla sanayi sektörü kuruluşları ve firmalardan gelen talepler de dikkate alınarak bazı ithal ürünlerde ek gümrük vergisi uygulanmasına karar verildi. Buna göre, tekstil, döküm ve kaynak makineleri, takım tezgahları, presler, tarım ve hasat makineleri, pompalar, gemi vinçleri, römorklar, kord bezi, sitrik asit, camlar, ateş tuğlaları, fırınlar, davlumbazlar, demir çelikten eşya, kablolar, kıymetli süs eşyası ile bazı muhtelif ürünleri kapsayan 400’ün üzerinde ürün için 30 Eylül’e kadar geçici olarak ürün bazında değişen oranlarda yüzde 20’ye kadar, bu tarihten sonra ise 10 puana kadar daha düşük oranlarda ilave gümrük vergisi uygulanacak.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ekonomik güven endeksi verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündeminde ise, öğlen saatlerinde Euro Bölgesi tüketici güveni, ardından Almanya Haziran TUFE ve seans sonlarına doğruda ABD askıdaki konut satışları verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar …

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları koronavirüs ölüm oranlarında artışın etkisiyle açılışta satıcılı olması bekleniyor. Asya piyasaları da an itibariyle negatif seyrederken Amerika vadelileri Cuma seans kapanışı sonrası hafif eksi görünüme sahip.

 EUR/USD ise, bayrak formasyonu oluşumu devam ediyor. 10 günlük hareketli ortalama 1,1240’ın üzerinde kalınmasıyla yukarı yönlü hareketlerin devam etmesini beklediğimiz paritede, 1,1320 direnç seviyesi konumunda. Olası geri çekilmelerde ise 1,1170’i destek olarak izleyeceğiz.

MAVI, ALARK, MGROS, EREGL, GARAN, ULKER, KOZAL, TTKOM, OTKAR, YKBNK

Kaynak: Yatırım Finansman – (29.06.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺43.12
THYAO.IS₺12.50
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.33
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.99