Yakın Zamanda Halving Fiyatlanması Gerçekleşecek 7 Birim

halving fiyatlanması
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halving Fiyatlanması 2020 – Tüm gözler lider kripto para birimi Bitcoin’in üzerindeyken, önümüzdeki aylarda blok yarılanması yaşayacak tek kripto para birimi bitcoin değil. İşte yakın zamanda yarılanma fiyatlanması gerçekleşecek 7 kripto para birimi!

Halving Fiyatlanması

Halving fiyatlanması
Yarılanma fiyatlanması 2020

Tüm kripto para camiası, 4 yıl aradan sonra 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanması fiyatlanmasına kitlenmiş durumda. Bununla birlikte bu sene blok ödülünün düşeceği tek kripto para birimi Bitcoin değil. Bitcoin’e ek olarak farklı 6 kripto biriminde de madencilere verilen ödüller düşecek.

Ethereum Classic’te bir blok ödülü, 4 ETC’den 3.2 ETC’ye düşürülecek ve bu tahmini olarak 5 Mart’ta gerçekleşmiş olacak. Nisan ayında da Bitcoin Cash’in blok ödülü, 12.5 BCH’den 6.25 BCH’ye düşürülecek. Mayıs ayında Bitcoin ile beraber Dash’te de yarılanma fiyatlanması yaşanacak. Dash’te 3.6 Dash olan mevcut blok ödülü, 3.34 Dash’e düşecek.

Yıl sonuna kadar blok ödüllerinin indirileceği kripto paraların tamamı şöyle:

Halving Fiyatlanması Gerçekleşecek Birimler

Bitcoin Halving 2020 Ve Blok Yarılanması Nedir?

Blok yarılanması, yeni kripto para birimlerinin yaratılma hızının düşürülmesi sürecidir. Özellikle, madencilere sunulan blok ödüllerinin azaltıldığı periyodik yarılanma etkinliklerini ifade eder. Bitcoin Halving 2020 ve Fiyat Etkileri neler olacak?

Bitcoin Halving

Halvingler neden önemlidir?

Yarılanmalar, coinlerin sabit bir hızla piyasaya sürüleceğini ve öngörülebilir bir azalma oranı göstereceklerini garantiledikleri için kripto para ekonomik modelinin temel öğelerinden biridir. Maddi enflasyon oranının bu şekilde kontrollü olması, kripto paralar ve temelde sonsuz arza sahip olan geleneksel itibari paralar arasındaki başlıca farktır.

Daha önce kaç Bitcoin halving yapıldı?

Temmuz 2019 itibariyle, daha önce yalnızca iki Bitcoin yarılanması yapıldı. Bunlar 28 Kasım 2012 ve 9 Temmuz 2016’da gerçekleşti. İlk yarılanma etkinliğinde Bitcoin fiyatı 12.31 USD’ydi ve ikinci yarılanma sırasında Bitcoin fiyatı 650.63 USD’ydi.

Toplam yapılacak Bitcoin yarılanması sayısı 32’tür. Bunların tamamı gerçekleştirildiğinde başka yarılanma yapılmayacaktır ve maksimum arza erişildiği için daha fazla yeni Bitcoin yaratılmayacaktır.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. enesbasoglu_avatar
    1 sene önce

    Harika bence ufak tefek pürüzler gidelirse daha da güzel olabilir

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!